Luksusowe hotele dla kotów

8 Komentarzy
16 Zdjęć
Piątek, 16-11-2012

Ekskluzywne miejsca dla czworonogów zwykle kojarzą się z hotelami dla psów. Jednak na świecie rozwijają się także luksusowe hotele dla mruczków. Sieć Longcroft Luxury Cat Hotels, która jako pierwsza uruchomiła na świecie 5-gwiazdkowy hotel przeznaczony tylko i wyłącznie dla kotów, planuje uruchomienie kolejnego obiektu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze w tej sieci placówki znajdujące się w Welwyn Garden City oraz St Albans, wzbogacą się o obiekt w Haywards Heaths już na początku przyszłego roku. To by oznaczało, że kolejne koty miałyby możliwość przeczekania nieobecności swoich właścicieli w naprawdę królewskich warunkach.

W nowym hotelu do dyspozycji kocich gości byłoby siedem apartamentów, a w nich: eleganckie łóżka z kutego żelaza, miękkie poduszki, nastrojowa muzyka, drapaki i zabiegi pielęgnacyjne. W cenę opieki wliczone są również dania z codziennego menu. Wybrednym kotom można podać jedzenie z dodatkowego ekskluzywnego menu, z dopłatą 3,5 funta za jeden posiłek.

W „A La Cat™ Menu” do wyboru są m.in. krewetki królewskie, świeży filet z dorsza, łosoś gotowany na parze, świeży tuńczyk i gotowane piersi z kurczaka. Za dodatkową opłatą można zlecić pracownikom hoteli także czyszczenie oczu, uszu i masaże czy nawet sesję fotograficzną dokumentującą pobyt ulubieńca w hotelu.

- Współpracujemy z behawiorystami zwierzęcymi i weterynarzami, by jak najlepiej radzić sobie z kotami nerwowymi lub chorymi – powiedziała dla „Daily Mail” założycielka marki Longcroft Luxury Cat Hotels Abi Purser. W hotelach sześcioma kotami zajmuje się zwykle dwóch pracowników. Transport kota do hotelu, po uprzedniej rezerwacji, można zlecić szoferowi.

Ceny w Longcroft Luxury Cat Hotels rozpoczynają się od 16 funtów za jednego kota w najmniejszym apartamencie i 45 funtów w największym. Opieka nad pięcioma kotami (tylko i wyłącznie z jednej rodziny) kosztuje 60 funtów. Więcej informacji i kompletny cennik znajduje się TU

MM

 • Pt., 16-11-2012 Gość
  a ja bym chętnie tam pracowała :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 Bzik
  Hmm ja tam chce pracować.w zamian mój Mruczuś miałby rezydencje za free :D tylko czy potem chciałby wracac do mojego domu? :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 Gość
  te komentarze są żałosne:) kup kotu , opłać hotel , a ty kup sobie budę na dworze:):D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 jarooo
  k****a te koty mieszkają lepiej niż ja :/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 Gość
  "nie dajmy sie zwariowac" - za pozno, o wiele za pozno
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 inka
  Moje marzenie, mieć własny hotel wyłącznie dla kotów oczywiście skromniejszy.Jestem tzw."kociara" przygarnęłabym wszystkie bezpańskie koty w okresie zimy.Obecnego kocurka mam z "bidulka". Byłam w takiej sytuacji że nie miałam komu zostawić kocurka na kilka dni w porze letniej czy zimowej a przydałby się taki hotel. W tej chwili jesteśmy z mężem na emeryturze, to zawsze ktoś z nas zostaje z Maksiem. A może wygram w toto lotka i spełni się moje marzenie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 17-11-2012 Gość
  a dzieci na świecie głodują
  ludziom się w dupach poprzewracało dali by kasę dla potrzebujacych
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-11-2012 aaa
  jarooo (Pt., 16-11-2012) napisał:

  k****a te koty mieszkają lepiej niż ja :/

  trzeba bylo zostac kotem.
  Odpowiedz Zgłoś