Marka, którą warto znać: Equipment

0 Komentarzy
16 Zdjęć
Czwartek, 01-11-2012

Specjalizująca się w najwyższej jakości koszulach marka Equipment to “dziecko” Christiana Restoin, partnera sławnej redaktorki mody i stylistki - Carine Roitfeld

Założył on tę firmę w 1975 roku, zainspirowany męskimi w kroju koszulami, jakie nosiły ikony Hollywoodu: Katherine Hepburn i Lauren Bacall.

Damskie koszule produkowane przez Equipment szybko zyskały opinię wyjątkowo dobrze uszytych; wielką wagę przywiązywano także do materiałów, z jakich je produkowano. Jednak w 2001 roku firma przestała istnieć -  Carine Roitfeld została wtedy redaktor naczelną francuskiej edycji Vogue i Restoin zdecydował się ją wspierać w tej niezwykle wymagającej roli. Marka odżyła, gdy Carine odeszła z Vogue, i od kolekcji wiosna/lato 2010 radzi sobie doskonale.

Koszulowe bluzki, w wielu fasonach, kolorach i wzorach. to nadal główny produkt Equipment, ale firma ma w swej obecnej ofercie również inne ubrania. Jej kolekcje są dostępne w najbardziej renomowanych domach towarowych i butikach na świecie, a także online, m.in. w My Wardrobe oraz Revolve Clothing. Celebrytki, które są fankami tej marki, to oczywiście Carine Roitfeld, ale także m.in. Cameron Diaz, Liv Tyler i Miranda Kerr.

Ceny od około 1100 zł

Kupisz TU i TU

AT