Metamorfozy gwiazd – Johnny Depp

4 Komentarze
51 Zdjęć
Niedziela, 28-10-2012

Kochają się w nim miliony kobiet na całym świecie i to nie dlatego, że jest wymuskanym facetem w typie Jamesa Bonda, ale za to, że ma łobuzerski uśmiech i nonszalancki styl, którego mogą mu pozazdrościć koledzy z Hollywood.

Początki kariery Johnnego Deppa były związane z muzyką. Za mocnym rockowym brzmieniem kapeli, w której grał, szedł także styl ciężkich skór, glanów i spranych t-shirtów.

Kiedy pojawiły się pierwsze role w filmach, Depp nieco zmienił look. Na większe imprezy wybierał marynarki i smokingi, a kapeluszem podkreślał nonszalancki dystans do blichtru. Kiedy u boku aktora pojawiła się Kate Moss okrzyknięto ich jedną z najbardziej stylowych par Hollywoodu, pomimo że na co dzień oboje pojawiali się w przydużych t-shirtach i skórzanych kurtkach, a ich włosy ułożone były w kontrolowany nieład.

Bardziej przemyślane stylizacje to zasługa nie tylko nowej partnerki – Vanessy Paradis, ale i sławy, jaką przyniosły Deppowi filmy „Piraci z Karaibów” czy „Turysta”. Ulubionym zestawem aktora stały się eleganckie marynarki z kamizelką, nonszalanckie szaliki, okulary i nieodzowne kapelusze lub czapki. Takie stylizacje wybiera zarówno na festiwal w Cannes jak i na premiery filmowe. Depp uwielbia styl boho, który świetnie pasuje do jego południowej urody, przydługich włosów i delikatnego zarostu.

W tym roku Johnny Depp otrzymał  od CFDA (Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Mody) nagrodę w kategorii „ikona stylu”, ale jak przystało na prawdziwego buntownika, nie odebrał jej osobiście. Jak widać, z dużym dystansem i przymrużeniem oka podchodzi do nagród tego typu i to, co nosi, to tylko dopełnienie jego niezwykłej osobowości i  aktorskiego image’u.

MB