Moda na domowe, jesienne przetwory i nowości AGD

1 Komentarz
15 Zdjęć
Sobota, 06-10-2012

Jak radziły sobie nasze babcie, które dawniej nie miały do dyspozycji tak zaawansowanych sprzętów AGD, a jednak spod ich rąk, niemal w magiczny sposób wychodziły niesłychanie smaczne przetwory. My, mimo możliwości, po soki, dżemy i konfitury wolimy sięgać na sklepowe półki. Tymczasem to te domowe są najmodniejsze, a przede wszystkim zawierają mniej chemii, więcej witamin i są najskuteczniejszym lekiem na pierwsze przeziębienia.

Oto kilka drobiazgów, których jesienią nie może zabraknąć w domach miłośników tworzenia i konsumowania jesiennych przetworów.

Silit, zestaw garnków Bonito (Cena: od 1615 zł)

Dobre garnki to podstawa – sprawdzą się przy gotowaniu dżemów i konfitur, czy klasycznym pasteryzowaniu słoików. Te, dzięki ciekawym kształtom i Silarganu Eko-ceramika w kolorze lśniącej czarni, prezentują się bardzo elegancki. W końcu „bonito” po hiszpańsku znaczy „piękny, ładniutki”. Do nabycia w dobrych sklepach z wyposażeniem AGD oraz TU

Sokowirówka Electrolux ESF1000 (Cena: 449 zł)

W sezonie jesiennym, obfitującym owocami i warzywami taki sprzęt to świetny pomysł na urozmaicenie menu. A warto dodać, że prawdziwe, świeże soki nie tylko zawierają więcej witamin, ale również smakują zupełnie inaczej niż te naszpikowane cukrem, konserwantami i polepszaczami smaku. Tej sokowirówki można używać do soków zarówno z miękkich jak i twardych owoców i warzyw. Duży pojemnik na sok (1,25 l) umożliwia przygotowanie większej ilości napoju – całość bez problemu przechowywać w lodówce.

Blender  First Austria (Cena: 110 zł)

Owocowe koktajle nie muszą być zarezerwowane wyłącznie na ciepłe pory roku, bo z jesiennymi owocami wychodzą równie ciekawie. Taki sprzęt przyda się również do rozdrabniania owoców do musów, czy przetworów i warzyw past. W przypadku tego modelu zbiornik mieści 1,3 l, a dwa stopnie prędkości i tryb pulsacyjny (np. do kruszenia lodu) ułatwią pracę

Toster MPM BH-8863 (Cena: 98 zł)

Do czego służy toster – wie każdy, ale tost z własnoręcznie przygotowanym dżemem smakuje niepowtarzalnie. Ten wyposażono w  5-stopniową regulację czasu opiekania w tym funkcje rozmrażania i podgrzewania oraz funkcję przerywania opiekania (przycisk „Stop”)

Zmywarka Candy CDI 5656E10 (Cena: 2799 zł)

Po wielkim „kucharzeniu” najwygodniej, a przy tym najtaniej i najbardziej ekologicznie jest oddać sprawy zmywania… zmywarce. Ta na przykład umyje na raz aż 15 kompletów naczyń (3 kosze załadunkowe), zużyje przy tym tylko 1o litrów wody i 0,83 kWh energii. Choć do wyboru jest 12 programów (m.in. higieniczny 75 stopni, Eco, delikatny czy programy szybkie) i 7 temperatur, zmywarka sama przystosowuje parametry cyklu do stopnia zabrudzeń, zmieniając temperaturę i czas jego trwania.

Lodówka LCED-918NFX Mastercook z linii Vinci (Cena: od 1800 zł)

Funkcjonalna, a przy tym cieszy oko eleganckim wyglądem. W jej przestronnym wnętrzu znajdzie się miejsce dla mnóstwa owoców i warzyw czekających na swoją kuchenną kolej, a także gotowych przetworów i soków. Lodówkę wyposażono w wielofunkcyjny dotykowy wyświetlacz LCD, w strefę przeznaczoną dla świeżych warzyw i owoców (Double Fresh) oraz specjalną komorę 0 st. C na ryby i wędliny (Multi Fresh). Na ocenę A+ zasłużyło m.in. energooszczędne oświetlenie LED oraz funkcja Wakacje.

Grzejnik olejowy MPM C07-11 (Cena: 264 zł)

Problemów z ogrzewaniem nie życzymy nikomu, ale… zdarzają się. Na taką okoliczność warto przygotować się wcześniej i dodatkowy grzejnik, na przykład taki jak ten, mieć w zanadrzu. Wyposażono go w 3 poziomy mocy grzania (950W, 1350W, 2300W) i termostat, więc gdy gorąca herbata z sokiem malinowym okaże się niewystarczającym źródłem ciepła, taki sprzęt na pewno pomoże.

AG

  • Sob., 06-10-2012 Gość
    Garnuszki prześliczne, a zmywarce przyjrzę się bliżej - aż trudno uwierzyć, ze tylko 10 l zużywa...
    Odpowiedz Zgłoś