Mulberry bije rekordy sprzedaży

0 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 19-10-2010

Mulberry bije rekordy sprzedaży

Brytyjska marka Mulberry odnotowała w ciągu roku rekordowy wzrost sprzedaży: w sklepach firmowych Mulberry, otwartych od co najmniej roku, sprzedaż w ciągu ostatnich 10 tygodni wzrosła średnio o 79%.

Firma zawdzięcza ten sukces w dużej mierze ogromnej popularności modelu Alexa (nazwanego tak na cześć prezenterki telewizyjnej i modelki, Alexy Chung), którego najtańsze wersje kosztują ok. 500 funtów (2 220 zł), ale droższe wersje, których cena sięga 1 000 funtów i więcej, również znakomicie się sprzedają. Także klasyczny model tej marki, torebka Bayswater, od kilku już lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Oba modele mają ponadczasowy, uniwersalny wygląd, który przyciąga mniej zamożne klientki – chcą one mieć pewność, że dodatek nie wyjdzie z mody po jednym sezonie.

Drugi ważny powód wzrostu sprzedaży to renoma firmy: torebki Mulberry są znane z jakości i wytrzymałości i nadal produkowane są w Wielkiej Brytanii. Analitycy przewidują, że wartość sprzedaży w 2010 przekroczy po raz pierwszy od 1971 roku, czyli od założenia firmy, 100 milionów funtów.

Źródło: Guardian

AT