Najdroższe prezenty ślubne

2 Komentarze
9 Zdjęć
Poniedziałek, 13-08-2012

Warto dodać, że to pięć najdroższych znanych ślubnych prezentów. Możliwe bowiem, że jakiś ekscentryczny milioner sprezentował swojej żonie lub córce jeszcze wartościowszy upominek, ale utrzymał to w tajemnicy przed światem.
Tak czy inaczej przedstawiamy listę najdroższych i najbardziej spektakularnych ślubnych prezentów w historii. To manifestacja statusu, sposób na zaimponowanie środowisku. Taki prezent może też totalnie zaskoczyć swoją ostentacyjną ekstrawagancją i w efekcie przyćmić sam ślub.

1. Dwa miasta: Tanger i Bombaj - bezcenne

To był ślub cementujący przymierze pomiędzy dwoma krajami: Portugalią i Anglią. W 1662 roku król Karol II poślubiając Katarzynę z Braganzy otrzymał w prezencie miasto Tanger (Maroko) oraz Bombaj (Indie). Takie właśnie kiedyś robiono się w rodzinach królewskich prezenty. Trudno wycenić wartość tego prezentu, ale uchodzi za najbardziej wartościowy w historii małżeństw.

2. Stadion —$22 000 000

Kiedy w 1981 roku książę Abu Dhabi, Sheikh Mohammed bin Zayed bin Sultan Al Nahyan poślubił księżniczkę Salamę, ojciec pana młodego, szejk Dubaju postanowił zafundować młodej parze odpowiednie miejsce na ceremonię. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że był to stadion na 20 000 miejsc, wybudowany specjalnie na tę okazję, którego koszt wyniósł około $22 mln.
Sam ślub i wesele zakwalifikowały się do Księgi Rekordów Guinessa, gdyż ich budżet wyniósł niebotyczne $100 mln, czyli około 330 mln zł.

3. Custom Gulfstream Jet, czyli odrzutowiec za $20 000 000

Ta para ma na swoim koncie kilka spektakularnych ślubnych wydatków. Katie Holmes i Tom Cruise pobrali się 18 listopada 2006 roku w piętnastowiecznym zamku we włoskiej miejscowości Bracciano i ich ślub kosztował $3,5mln. Na zaręczyny Cruise podarował Katie pierścionek z owalnym brylantem o wartości $275 000. W prezencie ślubnym postanowił podbić stawkę prawie dziesięciokrotnie. Kupił więc swojej żonie odrzutowiec za $20 000 000.

4. Zestaw Perfum Clive Christian—$450 000

Ten prezent trafił do rąk królewskiej młodej pary, czyli księcia Williama i Kate Middleton. Perfumy Clive Christian No.1 Imperial Majesty Edition to najdroższe perfumy świata (pisaliśmy już o nich: http://www.luxlux.pl/artykul/najdrozsze-perfumy-swiata-clive-christian-2316). Składniki, jakich używa się do ich produkcji są trudne do pozyskania i przez to niebotycznie drogie. 30 ml kosztuje $2 350 (około 7 800 zł). Co składa się na ten zapach? Między innymi włoska róża cynamonowa, której potrzeba 170 kwiatów by wytworzyć jedną kroplę olejku zapachowego.

Wracając do prezentu – producent podarował  parze królewskiej parę flakonów dla niej i dla niego w specjalnie zaprojektowanym pudełku pokrytego jedwabiem i z ornamentem ze złota. To unikalny prezent specjalnie zrobiony na te okazję, gdyby jednak chcieć taki produkt zamówić jego cena to prawie pół miliona dolarów.

5. Naszyjnik “The Star of the East” —$144 000

Biżuteria. Najbardziej pożądany przez kobiety prezent. Amerykańska spadkobierczyni fortuny w przemyśle wydobywczym, Evelyn Walsh Mclean, córka Thomasa Walsha kupiła sobie ten prezent właściwie sama, choć za pieniądze jakie otrzymała on i jej przyszły mąż od ojców z okazji ślubu w 1908 roku. Naszyjnik, znany pod nazwą “The Star of the East” (Gwiazda Wschodu) składa się między innymi z 95 ct diamentów, 34 ct szmaragdów i 32 pereł.

AWP

  • Wt., 21-08-2012 skromna
    stadion to dopiero prezencik. , ale nie chciałabym
    Odpowiedz Zgłoś
  • Wt., 21-08-2012 Gość
    U nas zaoszczędziliby na Orliku.
    Odpowiedz Zgłoś