Najlepsza restauracja świata (dużo zdjęć)

37 Komentarzy
46 Zdjęć
Poniedziałek, 16-04-2012

Pisaliśmy już o tym, że magazyn Elite Traveler opublikował ostatnio zestawienie najlepszych restauracji na świecie. Na szczycie listy znalazła się funkcjonująca od 2005 roku chicagowska Alinea, za swoje ''hipermodernistyczne i emocjonalne podejście do przygotowywania posiłków''. Szef kuchni i właściciel Grant Achatz, znany jest z zamiłowania do dekonstrukcji klasycznych smaków. W 2010 roku restauracja jako jedna z dwóch w mieście otrzymała najwyższą ocenę (3 gwiazdki) od przewodnika Michelin. Za posiłek trzeba zapłacić tu 210 dolarów, napoje płatne są dodatkowo. W menu znajduje się 19 dań. Potrawy bazują na m.in. mieczniku, kasztanach, truflach, trawie cytrynowej, grzybach czy gorzkiej czekoladzie. Dania te przypominają bardziej efekty   chemicznych eksperymentów, a to za sprawą praktykowanej w Alinea kuchni molekularnej, które serwuje się np. w probówkach. Lokal jest bardzo oblegany, dlatego rezerwacje należy wykonywać na 2-3 miesiące przed wizytą.

http://www.alinea-restaurant.com/

EM

 • Pn., 16-04-2012 Gość
  omnomnom
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Gość
  potrawa z kurzą łapką mnie rozwala ;P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Gość
  dania dla anorektyczek,mój chłop wróciłby po schaboszczaka..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Seba
  Niektórych snobów, już zupełnie powaliło. Jedzenie jest przede wszystkim do zabicia głodu, jak przy okazji ładnie wygląda i pachnie to super. A normalny prawdziwy facet, takich dań musiał by zjeść kilka lub kilkanaście. I pytam się, gdzie tu jest restauracja?!!! To prędzej galeria dla snobów, którym wypchane portfele popier....ły w głowach.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Gość
  ani chybie żarcie dla napinaczy...znaczy sie snobów gęba pełną;)nie preferuje żarcia w fast foodach ani z torebek ale to co widze na tych talerzach wielkości boiska do nożnej jest mocno żenujące...210 dolarów?!obejde sie smakiem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Billionaire
  Seba (Pn., 16-04-2012) napisał:

  ... A normalny prawdziwy facet, takich dań musiał by zjeść kilka lub kilkanaście. I pytam się, gdzie tu jest restauracja?!!! To prędzej galeria dla snobów, którym wypchane portfele popier....ły w głowach.

  Byles, probowales? Proponuje odwiedzic kilka restauracji gwiazdkowych, a potem sie wypowiadac zamiast wypisywac glupoty!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Gość
  Do takich restauracji nie chodzi się po to żeby się nażreć tylko po to żeby smakować. Od tego żeby się nażreć są restauracyjki gdzie wszystko jest z proszku i mrożonek oraz fastfoody.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 łakomczuch
  a ile takich porcji trzeba zjeść by sie najeść
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 ola
  ale smakolyki, uwielbiam desery w kazdej postaci, niestety odbija sie to widocznie na mojej wadze, jakos nie moge sie przekonac do tego, zeby zaczac zdrowo gotowac
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 16-04-2012 Gość
  och jakie to pyszne. a jak nikt nie widzi to wpieprze_ą hamburgery bo prawdziwego jedzenia na oczy nie widzieli
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4