Najmodniejsze drinki: Collins

3 Komentarze
10 Zdjęć
Piątek, 17-08-2012

Wszystko zaczęło się od Johna Collinsa. Pod koniec XIX wieku pracował on jako barman w londyńskiej gospodzie Limmer's Old House. Serwowano gin z sokiem cytrynowym, cukrem i wodą sodową w wysokiej i oszronionej wąskiej szklance. Drink był absolutnym hitem i John nie nadążał z ich robieniem i roznoszeniem. Goście lubili jednak barmana, dlatego byli wyrozumiali do tego stopnia, że koktajl ochrzcili jego nazwiskiem, podobnie jak szklankę, w której podaje się Collinsa. 

Pierwotnie drink robiony był na bazie ginu holenderskiego, ale londyńczycy byli zwolennikami mocniejszego, bardziej słodkawego trunku. Z czasem alkohol zastąpiono angielskim Old Tom Gin. W historii powstania Collinsa jest też wątek amerykański. Obywatele USA twierdzą, że drink wywodzi się z USA od Gin Slingu. Nie przeszkadza to jednak przyrządzać im trunek nie z wykorzystaniem ginu, ale blended whiskey.

Dzisiejsze bary i restauracje oferują całą gamę Collinsów składających się z różnych alkoholi, soków, win, bittersów czy syropów.

EM

 • Pt., 17-08-2012 Gość
  Gastronomia go nie zapomni.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-08-2012 Gość
  pilam ostatnio we wloskiej Taorminie..hmmm...szalu nie ma, ale znakomity na cieple noce...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-08-2012 Gość
  Kojarzy mi się z serialem Dynastia i już.
  Odpowiedz Zgłoś