Najmodniejsze drinki: Pina colada

4 Komentarze
13 Zdjęć
Piątek, 01-06-2012

Ten słodki karaibski koktajl alkoholowy smakuje najlepiej na rozgrzanej słońcem plaży, ale to nie jedyne miejsce, gdzie można się nim delektować. Wymyślenie Pina colady czyli ''przecedzonego ananasa'' przypisuje się równolegle kilku osobom. Jedną z nich jest Hiszpan Ricardo Garcia, który  pracował jako manager w restauracji hotelu Caribe Hilton. Ze względu na strajk dostawców kokosów nie mógł on przyrządzić gościom tradycyjnego drinka z rumu i mleka kokosowego serwowanego w łupinie. Musiał zatem znaleźć inne rozwiązanie i kokosa zastąpił wydrążonym ananasem. Pierwszeństwo jednak ma Ramón Marrero. Ten barman, przez miesiące udoskonalając  przepis na idealnego drinka, podał go wcześniej, również w hotelu Caribe Hilton. Premiera nastąpiła 15 sierpnia 1954 roku. Za stworzoną recepturę otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. W 1978 roku rząd ogłosił Pina coladę oficjalnym napojem Puerto Rico.

Latynoski specjał doczekał się już wielu wariacji smakowych, ale jego tradycyjne składniki to: jasny rum, śmietanka kokosowa, sok z ananasa, kruszony lód i plaster cytryny lub ananasa.

EM

 • Pt., 01-06-2012 misio
  Smakuje o niebo lepiej niż zubrówka z sokim jablkowym.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 01-06-2012 dormo
  mój ulubiony :) Piłam już niezliczoną ilość wersji i przyznam ,że najbardziej smakuje mi wg tego przepisu, ja dodaję jeszcze cukier trzcinowy :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 02-06-2012 Gość
  Prawdziwy POlak woli polską czystą wódke Absolwent z ogórkiem i śledziem niż Pina Colade !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 06-06-2012 Gość
  Bomba kaloryczna!
  Odpowiedz Zgłoś