Najmodniejsze drinki: Tequila Sunrise

1 Komentarz
14 Zdjęć
Piątek, 13-07-2012

Klasyka na letnie popołudnia spędzane na leżaku przy basenie. Swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi, który kojarzy się ze wschodem słońca. Koktajl w wersji klasycznej składa się z tequili, creme de cassis (likier z czarnych porzeczek), soku z limonki oraz wody sodowej. Praktykuje się też połączenie alkoholu z sokiem pomarańczowym i grenadine. Podczas nalewania składników do wysokiej szklanki, w której drink jest serwowany, te o większej gęstości osiadają na dnie, tworząc efektownie wyglądające warstwy.

Drink znany jest od lat 30. lub 40. ubiegłego wieku. Za jego autora uważa się Gena Sulita z Arizona Baltimore Hotel. Inna teza głosi, że teguilę sunrise wymyślił pewien barman przyłapany nad ranem przez przełożonego na piciu alkoholu podczas pracy. Podobno chciał poczekać w barze do wschodu słońca aby stworzyć koktajl będący dokładnym odzwierciedleniem świtu.

Drink został spopularyzowany przez piosenkę Eagles z 1973 roku "Tequila Sunrise" oraz filmy hit z 1988 roku ''Tequila Sunrise'' z Michelle Pfeiffer, Melem Gibsonem i Kurtem Russellem.

EM

  • Pt., 13-07-2012 Lublin
    Całe szczęscie,ze ,ludzie lubia eksperymenty.
    Odpowiedz Zgłoś