Najszybciej bogacące się kraje

5 Komentarzy
6 Zdjęć
Piątek, 24-08-2012

Prognoza ekonomiczna jest dosyć wstrząsająca. Okazuje się, że do 2050 najbogatszym narodem na świecie będą mieszkańcy Singapuru. Tak wynika z tegorocznej analizy Wealth Report przygotowanej przez Citibank i Knight Frank. Wnioski oparto na rozmowach z najbardziej zamożnymi ludźmi na świecie oraz badaniach rynkowych.

W ciągu parunastu lat Singapur będzie mieć najwyższych wskaźnik PKB na mieszkańca, ponad 137 tys. dolarów (teraz 56 tys.). Według raportu w pierwszej piątce najbogatszych państw będą także wkrótce Hong Kong, Tajwan, Korea Południowa i USA.

Wątpliwości w stosunku do zaprezentowanych danych może rodzić fakt, że  raport nie uwzględnił dwóch bogatych krajów, których potencjał i wartość wciąż rosną. Chodzi o Katar i Luksemburg, przodujące w większości rankingów Banku Światowego.

Niezależnie od stanu faktycznego, Singapur notuje gospodarczy wzrost, przybywa też bardzo zamożnych obywateli. Jako jedną z przyczyn, dzięki którym będzie on najbogatszym państwem, Wealth Report wymienia to, że Singapurczycy wydają coraz większe sumy na luksusowe dobra. Taka tendencja ma się utrzymać.

EM

 • Pt., 24-08-2012 Gość
  "w pierwszej piątce najbogatszych państw będą także wkrótce Hong Kong"

  hong kong poki co nie jest nawet panstwem, nalezy do chin...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-08-2012 kontraranking
  W kwestii Singapuru pozwolę sobie zacytować autorkę vloga i bloga pt Azjatycki cukier. Singapurczycy lubią luksus i są w stanie kupić torebkę wartą ich kilkumiesięczne zarobki, co nie zmienia faktu, że nie będzie ich stać na zakup mieszkania.

  UWAGA to bardziej parafraza niż cytat
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 26-08-2012 drobo
  No tak przecież nie kupują #wszysko po 2 zł#
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-08-2012 dzidzia
  tez kupuje np drogie buty a potem chleb ze smalcem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 31-08-2012 Gość
  Nie chcę Cię martwić, ale Hong Kong jest państwem, a zależny od Chin będzie dopiero w 2047 roku. Oczywiście Chiny mają ogromny wpływ na Hong Kong, ale zgodnie z umowami Hong Kong jest panstwem, które zostanie włączone do Chin za 35 lat.
  Gość (Pt., 24-08-2012) napisał:

  "w pierwszej piątce najbogatszych państw będą także wkrótce Hong Kong"  hong kong poki co nie jest nawet panstwem, nalezy do chin...

  Odpowiedz Zgłoś