Neiman Marcus sprzedany z 6 mld dolarów

3 Komentarze
4 Zdjęcia
Środa, 11-09-2013

Luksusowy amerykański dom handlowy Neiman Marcus został sprzedany za rekordową kwotę 6 mld dolarów. To największa tego typu transakcja. Nowym właścicielem sieci zostało dwóch prywatnych inwestorów: firma Ares Management i Canada Pension Plan Investment Board. Dotychczasowi właściciele, firmy TPG Capital i Warburg Pincus, w 2005 roku zapłacili za handlowego giganta 5,1 mld dolarów

Agencja Reuters podaje, że poszukiwania kupca trwały już od dawna (my informowaliśmy o tym w maju), a na domy towarowe było kilku chętnych. Ponieważ żaden z nich nie spełniał wymagań finansowych jakie stawiali właściciele, transakcja mocno przeciągała się w czasie. W razie gdyby nikt nie był w stanie zapłacić oczekiwanych 6 mld dolarów, pod uwagę brano również wejście na giełdę. 

Neiman Marcus swoją siedzibę ma w Dallas. Sieć tworzy 41 domów handlowych, w tym słynny sklep na nowojorskiej Piątej Alei. Nowi właściciele są przekonani, że dla prestiżowych centrów handlu nadchodzą dobre czasy. „Ludzie są coraz bardziej przekonaniu, że gospodarka Stanów Zjednoczonych przeżywa ożywienie, i że ożywienie to będzie trwałe” – tak decyzję o zakupie motywował przedstawiciel Canada Pension Plan Investment Board, jednej z największych w Kanadzie firm inwestycyjnych, której aktywa obejmują między innymi centra handlowe, nieruchomości i infrastrukturę. 

Nowi właściciele pytani o plany na przyszłość deklarują, że Neiman Marcus funkcjonować będzie jak do tej pory. Szczególną uwagę inwestorzy chcą zwrócić na sprzedaż online oraz na rozwój geograficzny sieci. 

W lipcu kanadyjska firma Hudson Bay kupiła za 2,4 mld dolarów inny słynny amerykański dom towarowy wyspecjalizowany w sprzedaży marek luksusowych – Saks Fifth Avenue

AW

Neiman Marcus sprzedany z 6 mld dolarów

Neiman Marcus

 • Neiman Marcus sprzedany z 6 mld dolarów
 • Neiman Marcus sprzedany z 6 mld dolarów
 • Neiman Marcus sprzedany z 6 mld dolarów
 • Neiman Marcus sprzedany z 6 mld dolarów
 • Czw., 12-09-2013 Gość
  Pomyliliscie sie . To nie Neiman Marcus, ktorego nie ma na 5 Aleji , ale Saks Fifth Avenue zostal sprzedany.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-09-2013 Gość
  Neiman Marcus nie ma na Piatej Aleji, w ogole go nie ma na Manhattanie.To Saks Fifth Avenue.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-09-2013 Gość
  Troche wam sie fakty pomylily, ale I tak kogo to w Polsce bedzie obchodzic.Neiman Marcus zostal sprzedany , ma siedzibe w Dallas,ale nie ma go na Manhattanie ,Saks Fifth Ave ma 41 lokalizacji i flagship store jest na Piatej Ave jak sama nazwa wskazuje.
  Odpowiedz Zgłoś