Norweskie fiordy

22 Komentarze
2 Zdjęcia
Czwartek, 20-07-2006

Norweskie fiordyWybierz się na 10-dniowy rejs 5-gwiazdkowym statkiem Seabourn Pride wzdłuż norweskich fiordów.

Rejs zaczyna się w Kopenhadze - mieście strzelistych wież, w którego sercu znajduje się park rozrywki Tivoli Gardens. Płynąc drogami wodnymi Kopenhagi można poznać 850 lat historii Danii. Po drodze mija się m.in. Pałac Christiansborg i Małą Syrenkę z baśni Andersena - naturalnych rozmiarów pomnik z brązu.

Norweskie fiordyKolejnym ważnym punktem rejsu jest Flam - wioska położona na końcu najdłuższego fiordu w Norwegii – Sognefjorden (204 km). Warto zatrzymać się w otoczonym przez siedem gór Bergen - starym, hanzeatyckim mieście z portem i drewnianymi domami. Ten lodowcowy krajobraz górski zainspirował muzyka Edvarda Griega. Można zwiedzić jego dom w Troldhaugen. Kolejny punkt na mapie rejsu to Oslo, położone nad Oslofjorden w otoczeniu niskich, lesistych gór. Drewniane rzeźby i pełne kolorów freski na miejskich budynkach, parki i skwery tworzą niesamowity klimat.

W cenie rejsu: serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku, serwis kabinowy, wszystkie posiłki, napoje: wybrane wina, alkohole oraz szampan, korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku, sporty wodne: narty wodne, kajaki, banan, żaglówki, masaż, jedna wycieczka fakultatywna i opłaty portowe.

Cena nie zawiera dojazdu do portu i powrotu, wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, gry w kasynie, internet, telefon, salon piękności, hydroterapia), ubezpieczenia turystycznego i kosztu wymaganych wiz.

Cena brutto: 3 275 euro od osoby za 10-dniowy rejs z zakwaterowaniem w apartamencie na statku

Sprawdź dogodny termin na www.rejsy.pl.

MT

 • Czw., 20-07-2006 Niunia
  Byłam tam.Faktycznie jest pięknie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-07-2006 Majkello
  Miałem okazję być w Norwegii i muszę przyznać że to jest bardzo piękny kraj a ludzie bardzo przyjaźni... Ale ta cena nie na moją kieszeń... :-(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-07-2006 lusi
  nie dość ,że "zabija" mnie piękno, to jeszcze ta cena
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-07-2006 ozi
  byłem i sie opaliłem:D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-07-2006 -dzika
  Widoki cud miod malinka......
  moze kiedys....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 22-07-2006 hinduska
  byłam w ten weekend majowy na fiordach. Sześciodniowa wycieczka to koszt około 800zł, nie opłaca się płacić za masaż, skoro takie widoki za oknem. Sognefjord jest cudowny. Ale chyba bardziej cudowna jest Kopenhaga... Polecam, ale nie za takie pieniądze ;]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-07-2006 darek
  Bardzo przyjemnie, polecam... bo byłem. A na tej małej łupnce co to samemu mozna sauna też jest i takie tam???;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 30-07-2006 verse
  wybiore się na rejs- obiecuję.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-08-2006 gość
  Och. Kto mnie zabierze?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 23-09-2006 gość
  robi wrażenie
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3