Norweskie fiordy

22 Komentarze
2 Zdjęcia
Czwartek, 20-07-2006

Norweskie fiordyWybierz się na 10-dniowy rejs 5-gwiazdkowym statkiem Seabourn Pride wzdłuż norweskich fiordów.

Rejs zaczyna się w Kopenhadze - mieście strzelistych wież, w którego sercu znajduje się park rozrywki Tivoli Gardens. Płynąc drogami wodnymi Kopenhagi można poznać 850 lat historii Danii. Po drodze mija się m.in. Pałac Christiansborg i Małą Syrenkę z baśni Andersena - naturalnych rozmiarów pomnik z brązu.

Norweskie fiordyKolejnym ważnym punktem rejsu jest Flam - wioska położona na końcu najdłuższego fiordu w Norwegii – Sognefjorden (204 km). Warto zatrzymać się w otoczonym przez siedem gór Bergen - starym, hanzeatyckim mieście z portem i drewnianymi domami. Ten lodowcowy krajobraz górski zainspirował muzyka Edvarda Griega. Można zwiedzić jego dom w Troldhaugen. Kolejny punkt na mapie rejsu to Oslo, położone nad Oslofjorden w otoczeniu niskich, lesistych gór. Drewniane rzeźby i pełne kolorów freski na miejskich budynkach, parki i skwery tworzą niesamowity klimat.

W cenie rejsu: serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku, serwis kabinowy, wszystkie posiłki, napoje: wybrane wina, alkohole oraz szampan, korzystanie ze wszystkich urządzeń sportowo - rekreacyjnych znajdujących się na pokładzie statku, sporty wodne: narty wodne, kajaki, banan, żaglówki, masaż, jedna wycieczka fakultatywna i opłaty portowe.

Cena nie zawiera dojazdu do portu i powrotu, wydatków osobistych (fryzjer, pralnia, fotograf, gry w kasynie, internet, telefon, salon piękności, hydroterapia), ubezpieczenia turystycznego i kosztu wymaganych wiz.

Cena brutto: 3 275 euro od osoby za 10-dniowy rejs z zakwaterowaniem w apartamencie na statku

Sprawdź dogodny termin na www.rejsy.pl.

MT

  • Wt., 17-10-2006 gość
    byłam tam ten wodospad na pierwszym zdjęciu, nazywa się SIEDEM SIÓSTR
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 19-05-2007 gość
    haha byłam tam...naprawde pieknie
    Odpowiedz Zgłoś
1 2 3