Nowa hotelowa moda: nocleg pod gwiazdami

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Czwartek, 15-08-2013

Romantyczna sceneria i unikalne doznania - tym już kolejny miesiąc kuszą nowojorskie hotele, w których najlepiej przyjętym z ostatnich trendów są noclegi pod gwiazdami. Dachy drapaczy chmur stają się punktami widokowymi i apartamentami w jednym.

Turyści, szczególnie tacy, którzy nie przepadają za zamkniętymi przestrzeniami, pragną cieszyć się świeżym powietrzem i luksusowym biwakowaniem jednocześnie. Zamknięci w czterech ścianach nie czuliby się jak na wakacjach, dlatego podczas urlopu chętniej korzystają z apartamentów na dachach nowojorskich wysokościowców. Te oferuje im m.in. hotel z grupy AKA, który udostępnia gościom łoże, a gdyby podczas noclegu na dachu nabrali ochoty na oglądanie gwiazd - także teleskop.

Za taki romantyczny nocleg na wysokości 17. piętra, połączony z kolacją przy świecach hotel AKA każe sobie płacić ok. 2 tys. dolarów. Plenerowe zakwaterowanie umożliwia także hotel Affinia Gardens. Ceny za "apartamenty" z namiotami sięgają 700 dolarów za noc. Podobną atrakcją jest Hotel Cloud, czyli tymczasowy drewniany domek w kształcie chmury, który jako instalacja artystyczna pojawił się na jednym z paryskich dachów. Pomysł tak spodobał się mieszkańcom, że jego twórca - Yvan Detraz - udostępnił konstrukcję turystom.

Noclegi na dachach nie bez powodu przyjęły się szczególnie na nowojorskim Manhattanie. Zarządcy hoteli wierzą, że oferują turystom wyjątkowe doznania. Nocleg w betonowo-szklanej dżungli, a właściwie ponad nią, to właśnie coś, czego Nowemu Jorkowi pozazdrościć mogą inne miasta. Dla nowojorczyków wieżowce są rodzajem ich dziedzictwa, które docenili szczególnie po atakach na wieże WTC.

Noclegi na dachu wysokościowców to miejska forma glampingu, czyli stylowego, bardziej eleganckiego campingu. Więcej o nim napisaliśmy TU.

MM

Nowa hotelowa moda: nocleg pod gwiazdami

Nowa hotelowa moda. Nocleg pod gwiazdami

 • Nowa hotelowa moda: nocleg pod gwiazdami
 • Nowa hotelowa moda: nocleg pod gwiazdami
 • Nowa hotelowa moda: nocleg pod gwiazdami
 • Nowa hotelowa moda: nocleg pod gwiazdami
 • Niedz., 15-09-2013 afasd
  Jeśli chcecie odczytać wiadomości znajomego z FB to zobaczcie sobie tą aplikację:
  Skopiuj w okno przeglądarki: daa.pl/4wyr :D POLECAM :D
  Odpowiedz Zgłoś