Nowe projekty Christiana Lacroix

1 Komentarz
2 Zdjęcia
Niedziela, 13-02-2011

Nowe projekty Christiana Lacroix

„Trzeba sobie radzić” - taką zasadą wydaje się kierować Christian Lacroix. Co rusz dowiadujemy się o nowych przedsięwzięciach, w które angażuje się projektant. Niedawno pisaliśmy o współpracy Lacroix z hiszpańską marką Desigual. Oprócz tego były jeszcze kostiumy dla opery, pozycja kuratora wystawy fotografii i projektowanie hotelowych wnętrz. Dzisiaj donosimy o meblach i bajkach – kolejnych punktach w nowym życiorysie Lacroix.

Christian Lacroix rozpoczął współpracę z młodą brytyjską pisarką Camillą Morton (znaną z książek „Jak chodzić na Wysokich Obcasach” i „Dziewczyna na każdy dzień”). Oryginalna para autorów stworzyła baśniową powieść zatytułowaną „Christian Lacroix i bajka o Śpiącej Królewnie”. Kultowa historia miesza się z wydarzeniami z życia projektanta. Kulminacyjnym punktem opowieści jest pokaz haute couture, na którym pojawia się główna bohaterka. Wszystkie ilustracje wykonał Christian Lacroix, możemy więc liczyć na rozmach i ekstrawagancję.

Równie efektowny będzie projekt meblowy, w który zaangażował się projektant, a który swą premierę będzie miał na kwietniowych targach meblowych w Mediolanie. Twórca obiecał spektakularną mieszankę kiczu, stylu pop, baroku, neo-klasycyzmu i post moderny!

Nowe projekty Christiana Lacroix

Źrodło i zdjęcia: Telegraph

AW