Nowe wyzwanie byłego projektanta Yves Saint Laurent

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Niedziela, 15-09-2013

Stefano Pilati, były projektant domu mody Yves Saint Laurent (zanim ten zmienił nazwę na Saint Laurent Paris), wraca do projektowania dla kobiet. Pilati francuską markę zamienił na włoską i na początku roku rozpoczął pracę dla eksperta od mody męskiej - Ermenegildo Zegna. Po czerwcowej premierze kolekcji dla panów, projektant zajął się ofertą dla kobiet. 

Marka należy do Grupy Ermenegildo Zegna i nosi nazwę Agnona. Powstała w 1953 roku i zasłynęła kolekcjami z najwyższej jakości tkanin. Szlachetne wełny, kaszmir i alpakę Agnona dostarczała takim gigantom jak Dior, Balenciaga, Yves Saint Laurent i Valentino. Wyrafinowane wzornictwo oparte o proste, minimalistyczne formy, nienaganne krawiectwo i dbałość o najmniejszy detal uplasowały kolekcje marki w elitarnym gronie mody ponadczasowej i z wysokiej półki. 

Debiut Stefano Pilati dla Agnona zaplanowany jest na 18 września. Prezentacja kolekcji zatytułowanej #0 obędzie się w nowym, mediolańskim salonie marki. Przedstawiciele Grupy Zegna nie zdradzają szczegółów dotyczących kolekcji i sposobu jej przedstawienia. Wiadomo jedynie, że będzie to moda pozasezonowa. 

To kolejny koncept, który staje niejako w opozycji do zasad jakie obowiązują podczas tradycyjnych tygodni mody. Coraz częściej i głośniej mówi się, że prezentacja kolekcji z rocznym wyprzedzeniem nikomu nie służy. Ostatnio systemowi sezonów zdecydowanie przeciwstawiła się Tamara Mellon, była szefowa Jimmy Choo, która wprowadza na rynek markę podporządkowaną porom roku, nie kalendarzowi mody.  

AW