Nowy prezes Fiata

2 Komentarze
3 Zdjęcia
Poniedziałek, 26-04-2010

Nowy prezes Fiata

Na dzień przed prezentacją 5-letniej strategii koncern Fiata ogłosił dymisję swojego prezesa, 62-letniego Luca Cordero di Montezemolo.

Montezemolo, przedstawiciel jednego z najsłynniejszych włoskich rodów arystokratycznych, objął stanowisko prezesa Fiata w 2004 roku po śmierci Umberto Agnellego, który przejął kierownictwo po swym zmarłym bracie Giannim.

Po trudnym, 6-letnim okresie dla koncernu, podczas którego świetnie spisał się prezes Montezemolo, kierownictwo Fiatem powraca w ręce rodu Agnellich – założycieli marki. Na czele firmy stanął zaledwie 34-letni, dotychczasowy wice prezes John Elkann – wnuk Umberto Agnellego. Według ustępującego ze stanowiska prezesa przekazanie sterów w ręce Elkanna kończy „okres przejściowy” w koncernie.

Zaprezentowana na konferencji w Turynie strategia na lata 2010-2014 przewiduje wzrost produkcji aut we Włoszech z 600 do 900 tysięcy rocznie oraz inwestycje w wysokości 8 miliardów euro, z czego trzy czwarte we włoskich zakładach. Poza tym produkcja Fiata Panda - modelu symbolizującego odrodzenie firmy - miałaby zostać przeniesiona z Polski do Włoch. Do Tychów trafiłaby zaś produkcja Lancii Ypsylon, którą teraz wytwarza fabryka na Sycylii, przeznaczona do likwidacji do końca przyszłego roku.

Nowy prezes Fiata

Nowy prezes Fiata

Źródło: Yahoo News

AWP

  • Pn., 26-04-2010 gość
    luksusowe inf ;(
    Odpowiedz Zgłoś
  • Śr., 28-04-2010 gość
    luksusowe inf ;( - koncern Fiata to też m.in. Ferrari, także w pełni luksusowe.
    Odpowiedz Zgłoś