Nowy trend: Damskie oświadczyny

30 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 10-07-2013

Bardziej zdecydowane i wiedzące, czego chcą od życia - takiego wizerunku dorobiły się kobiety żyjące w XXI wieku. Co za tym idzie, w stosunkach damsko-męskich coraz częściej przejmują inicjatywę. Dotyczy to także zaręczyn.

Platynowe, złote, tytanowe czy z węglika wolframu - pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn są oczywiście podobne do obrączek. Źródeł ich popularności można upatrywać w coraz częstych małżeństwach homoseksualnych, zacieraniu się granic między płciami czy wreszcie w marketingu jubilerów, którzy znaleźli sposób na dodatkowe przychody.

Jubiler H. Samuel  z Wielkiej Brytanii pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn wprowadził do oferty już dwa lata temu. Jego śladem, jak informuje magazyn "Details", poszli amerykańscy sprzedawcy. Do sklepu Robbins Brothers  spływa tygodniowo po 20-25 zapytań kobiet, które chciałaby oświadczyć się swoim partnerom.

Historie par, w których oświadczała się właśnie kobieta, pokazują, że zaręczyny w parku czy  kawiarni to sposób na oświadczenie się kobiecie, a nie na mężczyźnie. Jego zdecydowanie lepiej zaprosić na stadion ulubionej drużyny czy do koktajlbaru.

Damskie oświadczyny są oczywiście ryzykowne. Gdyby kierować się stereotypami, można by pomyśleć, że zaręczyn prędzej przestraszy się mężczyzna niż kobieta, a wtedy - ze ślubu (i być może dalszego związku) nici.

MM

Nowy trend: Damskie oświadczyny

Nowy trend. Męskie pierścionki zaręczynowe

 • Nowy trend: Damskie oświadczyny
 • Nowy trend: Damskie oświadczyny
 • Nowy trend: Damskie oświadczyny
 • Nowy trend: Damskie oświadczyny
 • Wt., 30-07-2013 gwiazdka
  nie oswiadczylabym sie swojemu choc prosilam o powrót i dokonalam swgo ale o reke bym nie poprosla pierwsza bo potem facet nie bedzie szanowal bo bedzie zbyt pewny siebie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 30-07-2013 Kim
  Nowy trend czy desperacja? Sama nie wiem. Jestem jednak w związku, który wydawać by się mógł poważny, mieszkamy razem, mamy wspólne inwestycje... A zaręczyn na horyzoncie po kilku latach wciąż nie widać. Zastanawiałam się już kilka razy nad przejęciem inicjatywy, ale zamiast tego ustaliłam sobie w głowie "termnin ostateczny", do którego będę czekać na ruch faceta. Jeżeli do danego czasu on wciąż się nie zabierze za to, co powinien zrobić już dawno temu, po prostu odejdę. Nie oszukujmy się, lata lecą, a nikt nie chce ładować wszystkiego w coś, co się z czasem rozpadnie. Dlatego też rozumiem kobiety, które decydują się na taki krok.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 31-07-2013 gość
  co za bzdura trzeba być desperatką
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 31-07-2013 Gość
  ja się oświadczyłam mojemu mężowi, desperatką nie byłam, ale poczułam potrzebę związania się z nim "na stałe" i założenia rodziny, w związku z tym poprosiłam go "o rękę" :). teraz jesteśmy małżeństwem. nie rozumiem tego gadania, że odbiera się facetom to co męskie. mój jest dla mnie mężczyzną w każdym calu. nie przywykłam siedzieć z założonymi rękami kiedy czegoś chce. [/author][/author]

  Brawo!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-08-2013 Gość
  Jaś (Śr., 24-07-2013) napisał:

  Ale mi wielkie trendy sprzed 2 lat mi kobieta oświadczyła się 4 lata temu i jeszcze się nie zdecydowałem , bo szkoda mi mojej wolności, a po drugie kobiety to materialistki.  to po co ci w ogole kobieta jeśli nie traktujesz jej powaznie i nie widzisz jej w swojej przyszlosci?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-08-2013 Kris
  WITAM, mam 30-kilka lat. Jak bylem mlody, bylem szalony romantykiem, ale bylem niesmialy, pol liceum kochalem sie w kolezance z klasy a nie wyznalem jej milosci. Na studiach, choc bylem juz starszy, to samo.

  Teraz jestem juz po 30-stce i odnioslem sukces zawodowy (konsultant w duzej firmie, i bynajmniej nie chodzi o "konsultanta" w sieci telefonii komorkowej, tylko o calkiem inny poziom, nadmienie, ze skonczylem podyplomowke na SGH).

  W kazdym razie teraz juz sie nie zakochuje, za to sypiam z wieloma laskami. Najwazniejsze dla mnie jest ich seks-appeal, uroda, i ogolna osobowosc. No i w lozku musza byc mega namietne i fajnie pachniec. Najlepsze sa dziewczyny w wieku 19-27
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Heniek
  Nie rozumiem o co wam chodzi. Niech się oświadczają jak chcą! A te gadki o odbieraniu mężczyznom godności są po prostu idiotyczne. Jak kobiecie odbierało się człowieczeństwo i robiło z niej własność mężczyzny bez możliwości kształcenia i dokonywania własnych wyborów to było ok? To takie dziwne, że kobiety też chcą wychodzić z inicjatywą?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Gość
  Ilsa (Pn., 22-07-2013) napisał:

  Tak, najlepiej zabierzmy facetom całą męskość, jaką mają. Uważam, że ze strony kobiety oświadczyny to akt desperacji, bo nie oszukujmy się, jeśli facet chce się wiązać, prędzej czy później sam się oświadczy. Uważam że to naprawdę należy do faceta - niedługo kobiety będą chciały jeszcze same płodzić sobie synów, stawiać domy i sadzić drzewa :D. A gdzie tu w takim razie rola faceta w naszym życiu?

  zanika
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Gość
  Heniek (Niedz., 04-08-2013) napisał:

  Nie rozumiem o co wam chodzi. Niech się oświadczają jak chcą! A te gadki o odbieraniu mężczyznom godności są po prostu idiotyczne. Jak kobiecie odbierało się człowieczeństwo i robiło z niej własność mężczyzny bez możliwości kształcenia i dokonywania własnych wyborów to było ok? To takie dziwne, że kobiety też chcą wychodzić z inicjatywą?  dokładnie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 sadasfasgfagf
  looknij sobie na pomesku.org.pl i zobacz meski swiat:)
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3