Nowy trend: do chirurga po linie na dłoniach

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Czwartek, 18-07-2013

Chiromancja to nic innego jak wróżenie z dłoni. Problem zaczyna się wtedy, gdy linie są słabo widoczne. Wówczas nici z odczytywania przyszłości. Japończycy znaleźli jednak na to sposób. O powiększenie linii lub utworzenie nowych proszą chirurgów plastycznych.

Podczas gdy zmarszczki ludzie chcą usuwać, linie na dłoni wolą pogłębiać. Powód? Wierzą, że przyniesie im to szczęście. W Japonii pacjenci coraz częściej proszą o powiększenie linii lub utworzenie nowych. Jak podał portal "The Daily Beast", zdecydowanych na to ludzi przyjmuje chirurg Takaaki Matsuoka. O pierwszy taki zabieg pacjent poprosił go w 2011 roku. Od tej pory w jego klinice - w Shonan Beauty Clinic w Tokio - przeprowadzono 37 takich zabiegów.

Nietypowa procedura trwa od 10 do 15 minut i przeprowadzana jest za pomocą skalpela elektrycznego. Rany goją się około miesiąca. Później stają się one nowymi lub poprzednimi, ale bardziej widocznymi, liniami papilarnymi. Czy skalpel, zgodnie z oczekiwaniami pacjentów, przynosi szczęście? Lekarz nie wierzy, że operacje wpływają na los ich pacjentów. Przyznał jednak, iż zgłaszają się do niego osoby, które chwalą się, że po zabiegu wygrały na loterii bądź otrzymały propozycję małżeństwa.

Jak powiedział redakcji "The Daily Beast" Takaaki Matsuoka, mężczyzn najbardziej interesują linie, które zwiastują pieniądze i sukcesy, a kobiety - te, które dotyczą miłości i małżeństwa. Większość jego pacjentów to wierzący we wróżby 30-latkowie, którzy traktują skalpel jako sposób np. na brak linii małżeństwa. By zmienić swój los i "zapewnić" sobie bogactwo lub długie życie, płacą lekarzowi około tysiąca dolarów.

O chirurgicznej interwencji w linie papilarne dłoni mówiło się już dwa lata temu, gdy o takiego rodzaju zabiegu opowiadał Hans Orloff z Florydy. Choć ten przekonany był, że przeznaczenie można po prostu zmienić, Takaaki Matsuoka z Tokio zastanawia się raczej, czy operacja nie powoduje jedynie efektu placebo. Jeśli ma rację, to szczęściu nie pomaga skalpel, a raczej wiara w to, że i ono wreszcie nadejdzie.

MM

Nowy trend: do chirurga po linie na dłoniach

W Japonii coraz popularniejsze są zabiegi mające na celu zmianę siatek liniowych na dłoniach

  • Nowy trend: do chirurga po linie na dłoniach
  • Nowy trend: do chirurga po linie na dłoniach
  • Nowy trend: do chirurga po linie na dłoniach
  • Nowy trend: do chirurga po linie na dłoniach