Nowy trend: Nekrobiżuteria ze zwierząt

20 Komentarzy
4 Zdjęcia
Niedziela, 09-12-2012

Traktowanie zwierząt jak członków rodziny jest dzisiaj czymś oczywistym. Powstały luksusowe hotele dla kotów i psów, w sklepach roi się od smakołyków, zabawek i ciuszków dla pupili, w miastach wydzielane są działki pod cmentarze dla zwierząt. I tu pojawia się kolejna możliwość. Ukochanego kota czy psa można nie tylko pochować z należytym dla niego szacunkiem, ale nawet zrobić sobie z jego prochów pamiątkową biżuterię.

Wątpliwym pod kątem moralności procederem zajmują się producenci nekrobiżuterii. Jak ona powstaje? Z węgla uzyskanego z kremacji zwłok produkowany jest sztuczny diament. 10 lat temu zajmowała się tym jedynie amerykańska firma LifeGem Memorials z siedzibą w Chicago. W kolejnych latach „moda” przeniosła się do krajów europejskich, m.in. Holandii i Wielkiej Brytanii, a także Polski. O swoimi pomyśle wystarczy wspomnieć w zakładzie pogrzebowym.

Pamiętasz jak drogie naczynie traktował jako miskę, gryzł meble, zjadał wszystko co, się rusza? Pamięć o ukochanym zwierzaku jest bardzo żywa, zwłaszcza, jeśli odnosiło się do niego niemal jak do dziecka. Choć celem wytwarzania nekrobiżuterii ze zwierząt jest ułatwienie przejścia żałoby, trudno w to uwierzyć. Za interesem kryją się niemałe kwoty pieniędzy. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii, koszt jednego pierścionka nie spada zwykle poniżej dwóch tysięcy funtów.

Diamenty, wykonywane w Stanach Zjednoczonych coraz częściej właśnie z prochów zwierząt, osadzone w pierścionkach mają nie tylko ułatwić uporanie się ze śmiercią psa lub kota, ale być też wieczną pamiątką.

Proces wytwarzania diamentów syntetycznych trwa zwykle od 2-5 miesięcy. Nie oznacza to, że bliskiej osoby czy zwierzaka nie można pochować. Do odseparowania węgla, z którego najpierw produkuje się grafit, a z niego – diament, starcza pukiel włosów.

Jako, że diamenty są najtrwalszymi kamieniami na świecie, są one także gwarancją bliskości ukochanego pupila na zawsze. Diament ze zwierzaka, jakkolwiek by to nie zabrzmiało, jest też najdroższą pamiątką po nim.

Więcej o biżuterii ze zwierząt TU

MM

 • Wt., 11-12-2012 Gość
  Gość (Wt., 11-12-2012) napisał:

  z chomika tez mozna ?

  Jeśli go kochałeś to why not ?

  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-12-2012 Gość
  Gość (Pn., 10-12-2012) napisał:

  Gość (Niedz., 09-12-2012) napisał:

  kiedyś zwierzę zdechło,zostało zakopane i koniec,teraz to już ludziskom całkiem odwala.Sami siebie często mało nie zagryzą,a zwierzaki traktują jak dzieci.W naszym wszechświecie każdy ma swoje miejsce swój początek i koniec.  powiedz swoim dziecia zeby cie zakopaly w piachu i zapomnialy o tobio idioto


  tak, to śpij i jedz ze swoimi zwierzętami w takim razie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-12-2012 aga2
  Gość (Wt., 11-12-2012) napisał:

  Gość (Pn., 10-12-2012) napisał:

  Gość (Niedz., 09-12-2012) napisał:

  kiedyś zwierzę zdechło,zostało zakopane i koniec,teraz to już ludziskom całkiem odwala.Sami siebie często mało nie zagryzą,a zwierzaki traktują jak dzieci.W naszym wszechświecie każdy ma swoje miejsce swój początek i koniec.
  powiedz swoim dziecia zeby cie zakopaly w piachu i zapomnialy o tobio idioto  tak, to śpij i jedz ze swoimi zwierzętami w takim razie  zgadzam się w 100%...ludzie dostają małpiego rozumu na punkcie psów...ja mam też pieska, dbam o niego i bardzo lubię ale bez przesady...nie nakładam mu futra ani nie jadam mu z pyska co niestety niektórzy to robią...są granice
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-12-2012 gosc
  .......no i co z tego??? Z Villas też tak zrobili.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-12-2012 Gość
  pojeb .... ło tych ludzi !!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-12-2012 stefan
  ja se z mamy zrobie albo z sasiada bo mnie zaczyna wqrwiac
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 13-12-2012 daw
  januszr (Niedz., 09-12-2012) napisał:

  Dlaczego "wątpliwy moralnie"? Przecież to tylko węgiel, pierwiastek chemiczny nic poza tym.

  Wiesz...wszystko mozna w ten sposob wyjasnic. Ja tam mysle, ze w XXI wieku nie ma juz praktycznie barier moralnych. Ostatnie bariery to pedofilia i nekrofilia...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-12-2012 zwariowana
  Piękna biżuteria.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-12-2012 Biżuterier
  człek (Niedz., 09-12-2012) napisał:

  A może zrobić także coś takiego z zmarłej bliskiej osoby ( człowieka) >?


  Istnieje firma - bodajże w Kanadzie lub USA właśnie - która się tym zajmuje.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 03-01-2013 Gość

  zarabiaj w sieci bez zbędnego klikania, wystarczy że masz włączony komputer
  http://pl.20dollars2surf.com/?r…
  Odpowiedz Zgłoś
1 2