Nowy trend: plastyka narządów płciowych

23 Komentarze
0 Zdjęć
Sobota, 20-10-2012

Dążenie do doskonałości staje się niemal obsesyjne. Do gabinetów chirurgii plastycznej trafia coraz więcej osób zainteresowanych plastyką narządów płciowych. Na zabiegi decydują się zarówno nastolatki, jak i panie w wieku 50 lat i starsze.

Sama plastyka narządów płciowych jest natomiast najszybciej rozwijającą się dziedziną chirurgii plastycznej. I choć zabiegi nie są niczym innowacyjnym, częstotliwość ich wykonywania na świecie wyraźnie pokazuje, że można mówić o nowej modzie.

Młode kobiety zainteresowane są głównie zabiegiem labioplastyki, czyli plastyki warg sromowych. Na waginoplastykę, czyli plastykę pochwy, decydują się zazwyczaj kobiety po porodzie, które traktują zabieg jako swojego rodzaju rekonstrukcję. - Zabiegi labioplastyki i waginoplastyki są często wykonywane ze względu na stan zdrowia.

Przerost warg sromowych lub ich zwiotczenie mogą być niezdrowe i niehigieniczne - mówi na łamach news.com.au dr Laith Barnouti, chirurg plastyczny z Sydney.

Część zabiegów jest uzasadniona klinicznie, pozostałe wykonywane są ze względów kosmetycznych. Zalicza się do nich liposukcja w okolicach miednicy lub warg sromowych. Co nakłania kobiety do plastyki narządów płciowych? Jedne nie chcą więcej czuć zażenowania w intymnych sytuacjach, niektórym przeszkadza też uczucie dyskomfortu.

Zdarzają się też pacjentki, którym ktoś z powodu niedoskonałości dokuczał. Nie bez znaczenia jest też podniesienie jakości życia seksualnego, stąd wśród operacji intymnych obecność np. augmentacji (powiększenia) punktu G.

Motywacje do poddawania się zabiegom z zakresu plastyki narządów płciowych są oczywiście dużo bardziej złożone. Wystarczy spojrzeć na hymenoplastykę, czyli zabieg odtworzenia błony dziewiczej. Wykonują go nie tylko kobiety funkcjonujące w świecie islamu, w którym utrata dziewictwa przed ślubem może skończyć się zabójstwem honorowym, ale też ofiary gwałtów.

Trend korzystania z możliwości ginekologii estetycznej opanował głównie kraje anglosaskie: Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Australię. Jak twierdzą chirurdzy, spośród ich klientek około 20 proc. zainteresowanych jest właśnie zabiegami okolic intymnych. Plastyka narządów płciowych jest oczywiście możliwa także w wielu polskich gabinetach chirurgii estetycznej.

Orientacyjne ceny:

Liposukcja wzgórka łonowego 3800-6300 zł
Labioplastyka 3300-5200 zł
Waginoplastyka 6500-9000 zł
Hymenoplastyka 4300-5700 zł

MM

 • Czw., 18-10-2012 Marian
  swondzom mnie wargi sromowe. mam tak zawsze po wizycie piotra. nie wiem czy sobie firanek nie przyciąć w odbycie bo to staje się już męczące.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-10-2012 veteran
  nic dziwnego ze zwiotczale i obwisle/obciagniete/,wargi sromowe sa niepodniecajace a wrecz odpychajace dla kochankow.Konieczny zabieg hirgiczny.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-10-2012 lol
  a ja bym chciał mieć grubszego falusa dłuższego nie bo ma 21 cm ale za to cienki jak parówka i co mam zrobić ???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-10-2012 ola
  lol (Czw., 18-10-2012) napisał:

  a ja bym chciał mieć grubszego falusa dłuższego nie bo ma 21 cm ale za to cienki jak parówka i co mam zrobić ???

  Operacja chirurgiczna. Wszytsko da się zrobić :))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-10-2012 Hello
  Hello
  It's my pleasure to write you at this moment.My name is miss hope bassekou i saw your profile today and i wish to
  request for your true friendship.I have an important reason of contacting you this is my e-mail box:( hopebassekou@hotmail.com )i will send my photo to you.
  i wait your response.
  Thanks
  Hope
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 19-10-2012 Gość
  fff (Śr., 17-10-2012) napisał:

  nie ma jakis zdjec?:)

  jakiCHś.., nie jakiś!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 19-10-2012 Gość
  veteran (Czw., 18-10-2012) napisał:

  nic dziwnego ze zwiotczale i obwisle/obciagniete/,wargi sromowe sa niepodniecajace a wrecz odpychajace dla kochankow.Konieczny zabieg hirgiczny.

  uważam że jesli są młode, mogą byc apetyczne! chyba w zyciu prawdziwych cipek nie widziałes!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 19-10-2012 Gość
  die (Śr., 17-10-2012) napisał:

  xyz (Wt., 16-10-2012) napisał:

  kiedyś mój eks dokuczał mi z powodu nieestetycznych warg sromowych, często myslalam o operacji, bardzo trudno było mi otworzyć się przed nowym partnerem, ale.. udało się. dlatego, że pokazał że taka "niedoskonałość" może być piękna. odkryłam też, że przy niektórych pozycjach dzięki powiększonym wargom sromowym odczuwa się większą przyjemnośc i wtedy pzrestałam się nimi przejmować. jest jak jest, a jesli w łozku jest dobrze mimo takiego "defektu"- czego chciec wiecej? :)

  co prawda mi jeszcze nikt nie dokuczal, ale tez myslalam o operacji. no, ale mam podobne wnioski jak i Ty - doznania podczas seksu by mi spadły, nie mowiac juz o milosci francuskiej, ktora przy takim defekcie jest po prostu szalenstwem, zdarza m sie mdlec.

  am to samo! dlatego lepiej zwalczyć opór, bo doznania są nieziemskie! pozdrawiam Cię !:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 31-10-2012 Gość
  Cóż zależy czym kto zarabia, twarzą czy d... - i to wtedy operuje. Niestety mózgu się nie da tak poprawić...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-11-2012 lol
  mama (Wt., 16-10-2012) napisał:

  bartek (Pn., 15-10-2012) napisał:

  próżność, próżność, próżność.....

  Jak byś przeżył 2 ciężkie porody i nacinania to zmieniłbyś zdanie.

  przeciez po porodzie cie zszywają wiec w czym masz problem ?? a moze cie nie szyli i masz rozklapcioszke
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3