Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet

22 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 15-01-2013

Strefy tylko dla kobiet? Osobne pomieszczenia dla mężczyzn, osobne dla ich partnerek? To dyskryminacja – tak najczęściej komentuje się traktowanie płci pięknej w krajach, gdzie w hierarchii są one postawione niżej od mężczyzn.

W miastach nowoczesnych, gdzie powstają specjalne restauracje ukierunkowane właśnie na kobiety, nazywa się to trendem. Ten przyjął się już m.in. w Londynie, Las Vegas i oczywiście w Dubaju.

Sylwester  był momentem przełomowym dla wielu osób, w tym dla aktorki Evy Longorii, która tej nocy otworzyła w Las Vegas klubo-restaurację przeznaczoną dla pań. Z pomocą specjalistów zadbała o wystrój i menu, troszcząc się zarówno o dobre samopoczucie klientek, jak i o ich linię. Specjalne menu i stylizacja lokalu na lata 20' dopełniona została parkietem z trójwymiarowymi ekranami i wybiegiem.

Pomysł znanej z serialu „Gotowe na wszystko” aktorki nie jest jednak tak oryginalny, jakby mogło się wydawać. Restauracje przeznaczone dla kobiet, jak się okazuje, to moda, która opanowała także Londyn. 1 lutego klubem tylko dla płci pięknej będzie KC'z Bar przy Frith Street. Panie mogą swobodnie cieszyć się swoim towarzystwem także w innych lokalach, gdzie uczestniczą np. w degustacjach kobiecego piwa.

Restauracje dla kobiet uruchamiane są zarówno w miastach kosmopolitycznych, jak i leżących na terenie krajów, gdzie przedstawicielkom płci pięknej nie żyje się zbyt łatwo. Taki bar powstał np. w Arabii Saudyjskiej. Uruchomiła go pewna businesswoman, która chciała, by panie mogły swój posiłek spożywać w spokoju, a nie w obawie, że za chwilę wylegitymuje i aresztuje je policja.

Zarówno restauracje, jak i jakiekolwiek inne miejsca, przeznaczone dla osób jednej płci, wzbudzają podejrzenia. Bo czy obecność w takich lokalach oznacza bycie osobą o homoseksualnej orientacji? Czy jest to jedynie chęć obcowania z ludźmi tej samej płci i o podobnych zainteresowaniach? Może to być też forma ucieczki przed wścibskimi zaczepkami i spojrzeniami mężczyzn.

Czy lokale tylko dla kobiet są potrzebne i ich otwieranie ma sens? Czy zainteresowanie nimi nie minie, jak tylko przestanie być o nich głośniej? Jak uważacie?

MM

Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet

Miejsca tylko dla kobiet. W Londynie, Las Vegas i Dubaju otwierają restauracje przeznaczone tylko dla kobiet.

 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Nowy trend: restauracje tylko dla kobiet
 • Wt., 15-01-2013 Gość
  idiotyzm
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 trggrtgrtgr
  dobry pozmys. Kobiety nie trzymaja sie razem jak mezczyzni. Takie miejsce moze wzmocnic wiezi. Mozna sie upic, bez konsekwencji ze ktos cie zaraz wymaca. Chyba ze jak wracasz do domu i cos narozrabiasz. Ma to swoje plusy. A jak sie komus nie podoba , to prtzeciez jest tyle innych restauracji.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 Marcin
  Cóż, dyskryminacja ze względu na płeć :) Zastanawiam się, czy szala dyskryminacji nie przesunęła się z "dyskryminacja kobiet" na "dyskryminacja mężczyzn"
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2013 ani
  popieram, ja mam dosc buraków mlaskających i bekających, cuchnących piwem, podrywających inne babki lub darcie sie na zony, pomysł jak znalazł, jest to pewien azyln gdzie nie trafi sie na buca
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-01-2013 Gość
  Idiotyzm? Lokale tylko dla dziewic? Starych panien?
  Ktoś tu jest zacofany.
  W Stanach, czy w krajach Europy nie do przyjęcia jest zaczepianie samotnej kobiety. A u nas w Polsce? Jak kobieta po pracy chciała by wstąpić na drinka czy kawę, bo nie musi gotować męzowi i dzieciom to od razu przystawia się śmierdzący piwem, niedomyty burak - mentalność polskich "mężczyzn" że jak kobieta sama w barze to łatwa.
  Jestem ZA lokalami tylko dla kobiet.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-01-2013 takijeden
  Gdyby powstałaby restauracja tylko dla mężczyzn, od razu podniosłyby się głosy, że to dyskryminacja kobiet.Nie możemy tolerować podwójnych standardów.Restauracje tylko dla kobiet są dyskryminacją mężczyzn, koniec kropka.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-01-2013 basta
  Chwila, chwila, a to niby w dzisiejszych czasach kobiety nie przystawiają się do facetów???Kobiety często chleją gorzej niż faceci, a ja mam po dziurki w nosie przebywanie w lokalach, gdzie jakieś siksy się zataczają.Niech zrobią lokale tylko dla mężczyzn.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-01-2013 hahahah
  "W Stanach, czy w krajach Europy nie do przyjęcia jest zaczepianie samotnej kobiety."

  To niby jak kobiety są podrywane????buahhahahha
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-01-2013 buzu
  Obecnie można zanotować coraz większy stopień dyskryminacji
  mężczyzn.Napiszę więcej, to się będzie pogłębiać.Łatwo zauważyć można, że wszystko
  zmierza ku temu, aby na świecie
  było tak jak dawniej, tylko w drugą stronę.Dawniej istniały kluby tylko
  dla mężczyzn, dzisiaj powstają kluby,
  gdzie tylko kobiety mają wstęp.Tak jak w Cinema City, organizują
  Ladies Night.Wieczory kinowe tylko dla kobiet.Widzieliście wieczory
  tylko dla mężczyzn ??? :D.Mało tego, kiedyś czytałem, że ma powstać
  linia taksówek tylko dla kobiet, którymi mężczyźni nie mogliby
  jeździć.Sprawa wygląda tak, że kobiety coraz częściej
  przypominają mężczyzn, na których same narzekają.Dawniej kobiety
  były dyskryminowane, a dzisiaj coraz bardziej pogłębia się dyskryminacja
  mężczyzn, przez kobiety.Czy to oznacza, że zawsze ktoś musi być
  dyskryminowany?Raz w jedną, raz w drugą stronę?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-01-2013 Gość
  pomysłowe ROKO
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3