Nowy urban concept car Audi

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Wtorek, 16-08-2011

Nowy urban concept car Audi

Producenci samochodów szukają rozwiązań, które pozwolą w sprawny, a przy tym ekologiczny sposób poruszać się po ulicach coraz bardziej zatłoczonych metropolii.

Audi proponuje urban concept car, który jest zapowiedzią nowych trendów. Zaprezentowano właśnie dwuosobowy, elektryczny samochód miejski. Ma on łączyć w sobie wysokiej jakości zawieszenie, kompaktowy napęd elektryczny i sportowe osiągi. Trzeba będzie zapewne poczekać na pierwsze testy, ale już intryguje ta ultralekka, futurystyczna konstrukcja. Do auta wsiadać będziemy przez boczną ścianę. Interesująca jest ruchoma, przesuwana do tyłu kopuła dachu. Podstawy obu siedzeń są zintegrowane z nadwoziem. Auto porusza się na 21 calowych, wysuniętych na boki kołach. Samochod będzie napędzany dwoma silnikami elektrycznymi typu e-tron, zasilanymi akumulatorem jonowo-litowym.

www.audi.pl

Nowy urban concept car Audi

Nowy urban concept car Audi

Nowy urban concept car Audi

DM

  • Wt., 16-08-2011 Olgiert
    Nie wiem czemu prawie wszystkim koncernom (oprócz Skody) nowoczesny, ekologiczny samochód kojarzy się z wyglądem statku kosmicznego.. Nie ma w tym nic pięknego, wręcz odwrotnie. Wygląd odstrasza!
    Odpowiedz Zgłoś