Nudna dieta pomocna w odchudzaniu

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Piątek, 10-05-2013

Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo i Vermont usiłują obalić tezę o konieczności stosowania zróżnicowanej diety. Jeśli wierzyć wynikom ich badań, opublikowanym w „American Journal of Clinical Nutrition”, jedzenie codziennie tego samego może pomóc w odchudzaniu.

Naukowcy przyjrzeli się kobietom, które przez tydzień w porze lunchu jadły makaron zapiekany z sosem serowym. Jak stwierdzili, w ten sposób spożywały 100 kalorii dziennie mniej. Wniosek? Nudna dieta jest nie tylko mało wymagająca, jeżeli chodzi o zdolności kulinarne, ale też mniej kaloryczna. Jedzenie tego samego obiadu może być więc skuteczniejsze od wymyślnej diety.

Uzyskane wyniki wyjaśnia się w różny sposób. Przyzwyczajenie do konkretnych dań i porcji może zapobiegać podjadaniu. Co więcej, zadaniem posiłku jest przede wszystkim dostarczenie energii, z czym rutynowe śniadanie świetnie sobie radzi. Jak twierdzi dietetyk Zoe Bingley-Pullin, z każdym rokiem wybór żywności jest większy i zbyt wiele myślimy o urozmaiceniu naszej diety.

Warto zauważyć, że wraz z różnorodnością produktów spożywczych w sklepach, w społeczeństwie nie maleje problem otyłości. Dzieje się wręcz odwrotnie – z nadwagą muszą walczyć i dzieci, i dorośli. To pociąga za sobą konsekwencje zdrowotne.

Stosowanie tzw. monodiety ma też podłoże praktyczne. Próbowanie w czasie przerwy obiadowej czegoś nowego może sprawić, że będzie to zmarnowany lunch. Wystarczy skusić się na coś, co akurat nie zasmakuje, a wtedy z chwili przyjemności i nabrania sił nici.

Jak zaleca Zoe Bingley-Pullin, mniejsza odmiana przy wprowadzeniu odpowiednich opcji i zachowaniu należytych proporcji może wyjść na zdrowie. Oczywiście niewskazana jest przesada w żadną stronę, bo to mogłoby doprowadzić chociażby do ortoreksji .

MM

Nudna dieta pomocna w odchudzaniu

Coraz większy wybór żywności w sklepach sprawia, że zbyt wiele zastanawiamy się nad tym, co jeść

  • Nudna dieta pomocna w odchudzaniu
  • Nudna dieta pomocna w odchudzaniu
  • Nudna dieta pomocna w odchudzaniu
  • Nudna dieta pomocna w odchudzaniu
  • Pn., 13-05-2013 Gość
    Fantastyczny pomysł...u mnie by to rewelacyjnie działało - po jakiś 3 tygodniach zaczynałabym wymiotować już na samym początku posiłku
    Odpowiedz Zgłoś