Obrączki – miejsce na awangardę czy klasykę?

8 Komentarzy
16 Zdjęć
Czwartek, 15-11-2012

Gdy w domach mody na powrót królują klasyka i minimalizm, w salonach ślubnych dzieje się zupełnie na odwrót. Tradycyjne fasony sukni ślubnych i obrączek zastępowane są przez modele bardziej odważne, wymyślne, odchodzące od klasyki. Wciąż nie można jednak odmówić im piękna ani klasy. Jednak o ile przy wyborze stroju eksperymenty są wskazane, u jubilera warto być bardziej ostrożnym.

Obrączki ślubne z założenia mają być noszone do końca życia. Pomijając fakt, że wiele małżeństw kończy się rozwodem, ten dowód miłości i symbol zawarcia związku małżeńskiego jest jednym z ważniejszych punktów przygotowań do ceremonii. Powód? Klasyczne obrączki ślubne nie są już taką oczywistością jak kilkanaście lat temu, tym bardziej decyzja o kupnie jakiegokolwiek modelu odmiennego od tradycyjnego powinna być dobrze przemyślana.

 „Moda przemija, styl pozostaje” - stwierdzenie Chanel doskonale tu pasuje. W wyborze obrączki nie warto kierować się chwilową modą, ale przede wszystkim własnym poczuciem stylu, by po kilku latach nadal zdobiła ona rękę, a nie wnętrze kuferka w sypialnianej komódce. Strach przed wyjściem wybranego fasonu z mody to jeden z powodów, dla których dużym powodzeniem cieszą się obrączki soczewkowe.

Obrączki soczewkowe to prosty model z zaokrągleniami na zewnątrz, odróżniającymi je tym samym od obrączek klasycznych. Są przede wszystkim wygodne, w większości pasujące osobom o drobnych dłoniach. Wbrew pozorom, nie muszą być wcale nudne. Elegancko, ciekawie i jednocześnie w miarę klasycznie wyglądają obrączki, które po złączeniu tworzą serce czy inne - z fakturą szachownicy.

Najbardziej ekskluzywnymi obrączkami, jeżeli chodzi o kruszce, są platynowe, kosztujące średnio 8 tys. zł od pary. Gdy dochodzą do tego brylanty, cena zbliża się do 20 tys. zł. To wciąż może jednak nie spełniać wymogów pary młodej. Są tacy nowożeńcy, którzy nade wszystko przedkładają wyjątkowość. Tego nie da się odmówić obrączkom wykonanym własnoręcznie (www.waszeobraczki.pl), pod okiem jubilerów.

W zakładach jubilerskich istnieje opcja wykonywania obrączek na zamówienie. Tę możliwość wykorzystują często pary wymagające i bardzo pomysłowe. Przyszłym małżonkom zdarzało się zamawiać np. obrączki ze śrubką, ze wzorem puzzli, zupełnie kolorowe czy z odciskiem palca. Tylko czy za kilkanaście lat nie zapragną ich wymienić na bardziej klasyczne?

Przykładowe ceny:

Obrączka z czerwonego złota z grawerem, cena ok. 5 tys. zł, dostępna TU
Obrączka z tytanu i złota z brylantem, cena ok. 1 tys. zł, dostępna TUObrączki soczewkowe z żółtego złota z brylantami, cena ok. 6,3 tys. zł za parę, dostępne TUObrączki z wielobarwnego złota z cyrkoniami, cena ok. 6 tys. zł za parę, dostępne TUObrączki z platyny, cena ok. 9,3 tys. zł za parę, dostępne TUObrączki tworzące kształt serca, cena ok. 3,1 tys. zł za parę, dostępne TUObrączki z żółtego złota z odciskami palców, cena ok. 3,1 tys. zł za parę, dostępne TUObrączki z platyny z brylantami, cena ok. 16 tys. zł za parę, dostępne TU

MM

 • Czw., 15-11-2012 Gość
  okropne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-11-2012 Zonkoś
  czemu one takie toporne?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-11-2012 Gość
  nie wiem, może jestem dziwna ale mi się ta z puzzlami podoba ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-11-2012 wrazliwa
  Chyba jednak klasyczne te nie są w moim guście.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-11-2012 gosc
  brzydkie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-11-2012 Gość
  Zwykłe, proste podobają mi się najbardziej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 16-11-2012 Gość
  moj typ to 1 rzad 3 od lewej oraz 3 rzad 3 od lewej, ale gdyby byly w zoltym zlocie :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 25-11-2012 Gość
  Nie ma to jak dobra reklama ;) Ceny kosmos, u lokalnego nie markowego jubilera o wiele taniej można kupić obrączki ;) no ale jak ktoś musi się pochwalić przed znajomymi ze ma obrączki z apartu niech przepłaca.
  Odpowiedz Zgłoś