W krótkim czasie po opisywanym przez nas wprowadzeniu na rynek nowej wersji E klasy, Mercedes-Benz oferuje wersję E-Guard, czyli model opancerzony.
Najważniejsze cechy tej wersji to elementy ochronne ze specjalnej stali, niewidoczne na pierwszy rzut oka – samochód nie wyróżni się niczym spośród modeli nieopancerzonych. Montowana ochronna klatka, niewidoczna przy oględzinach samochodu, doskonale ochroni pasażera. Możliwa jest także instalacja alarmu, uruchamianego za naciśnięciem przycisku, a także interkomu, umożliwiającego komunikację między kierowcą a pasażerem.
Opancerzony Mercedes klasy E jest w stanie wytrzymać ostrzał kulami kalibru aż do .44 Magnum, uderzającymi w karoserie pod dowolnym kątem. Dostępne jest też opancerzenie podwozia, które chroni tę część samochodu przed atakiem przy pomocy granatu ręcznego DM51.
Ostatnim istotnym elementem wyposażenia wersji E-Guard są opony, umożliwiające poruszanie się z prędkością do 240 km/h. Po przestrzeleniu, opony pozwalają pokonać odległość do 50 km z prędkością do 80 km/h.
Cena pakietu: 45 000 euro (około 220 500 zł)
Pytaj u dealerów Mercedesa.
MWW