Operują się dla utrzymania pracy

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 20-08-2013

W Chinach liczba miejsc pracy dla kobiet maleje wraz z wiekiem. Panie po ukończeniu 30. roku życia mają coraz większe problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Decydują się więc na operacje plastyczne, które odejmą im lat.

Chińskie kobiety korzystają z usług chirurgów plastycznych, by utrzymać miejsca pracy - podał portal "Daily Beast". Skłania ich do tego niepewność wynikająca głównie z przemian kulturalnych, gospodarczych oraz politycznych. Przedstawicielki płci pięknej ulegają presji, jakiej poddają je pracodawcy oraz rząd. W Chinach 28-letnie i starsze kobiety nazywane są resztkami - jako niezamężne panie traktowane są gorzej niż ich młodsze koleżanki.

Dyskryminacji w miejscu pracy sprzyja również to, że wśród aktywów posiadanych przez kobiety za istotną uchodzi ich uroda. Mniejsze znaczenie mają ich inteligencja, wiedza oraz doświadczenie. Owa atrakcyjność utożsamiana jest z wiekiem poniżej 30 lat. Zdecydowana większość ofert pracy kierowana jest do kobiet młodszych. Nic dziwnego, że w ciągu ostatniego roku zainteresowanie chirurgią plastyczną wzrosło w Chinach aż o 20 proc.

Korekta nosa, zabiegi wyszczuplające, plastyka powiek - to kilka procedur, na które najczęściej decydują się Chinki. Dla nich są niczym nakładanie makijażu, które ma poprawić ich wygląd i sprawić, że będą wydawać się młodsze i piękniejsze. Nie wynika to jednak z ich próżności, ale traktowania urody jako kapitału

Czy chirurgia plastyczna świadczyć może o ambicji? W Państwie Środka - częściowo tak. Przynosić to może jednak zgubne skutki, ponieważ wraz ze wzrostami na rynku chirurgii plastycznej przybywa klinik, gdzie operacje wykonywane są nielegalne. Ich efektów domyślać możemy się sami.

Czytaj też: W Chinach żona jest luksusem

MM

Operują się dla utrzymania pracy

W Chinach kobiety poddają się operacjom plastycznym, by utrzymać miejsca pracy

  • Operują się dla utrzymania pracy
  • Operują się dla utrzymania pracy
  • Operują się dla utrzymania pracy
  • Operują się dla utrzymania pracy