Partyjka szachów z Pradą

2 Komentarze
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 06-08-2012

Miuccia Prada jest absolutną mistrzynią działań promocyjnych. Jedna z największych i najważniejszych wizjonerek współczesnej mody doskonale wie, że stworzenie kolekcji to dopiero początek.

Prada konsekwentnie i właściwie co sezon zaskakuje. Razem z kolekcją letnią przeniosła nas do lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, na najbardziej stylową stację benzynową. Wiosenno-letnie ubrania i dodatki stały się również głównym tematem nieco surrealistycznej produkcji „Real Fantasies” w reżyserii Jamesa Limy. Kulminacją ciepłego sezonu był natomiast Festiwal w Cannes, podczas którego projektantka razem z Romanem Polańskim zaprezentowali krótki film reklamowy pod zajmującym tytułem „Terapia”.

Mimo że poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko, Miuccia nie schodzi z tonu i sezon jesień-zima otwiera równie efektownie. Najnowszy film promocyjny Prady – zdaniem niektórych – wyraźnie nawiązuje do takich mistrzów kina jak Ingmar Bergman czy Stanley Kubrick.

Do produkcji projektantka zaangażowała Stevena Meisela. W rolach głównych wystąpiły Magdalena Frąckowiak, Anne Vyalitsina, Vanessa Exente, Madison Headrick, Elza Luijendijk i Iselin Steiro, które w oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiane są jako gotowe do walki awatary mody. Magdalena Frąckowiak i Anne Vyalitsina rozgrywają partię szklanych szachów, podczas gdy pozostałe dziewczęta  – „wirtualne księżniczki” - biorą udział w hipnotyzującej walce. Modelki wydają się być odwzorowaniem pionków. Jeśli dodać do tego pustą, mocno zgeometryzowaną przestrzeń, w której rozgrywa się akcja oraz bogactwo wzorów najnowszej kolekcji, otrzymujemy szalenie intrygującą i nieco surrealistyczną całość.

AW

  • Pn., 06-08-2012 Gość
    jak dla mnie GE-NIA-LNE; zarówno koncepcja jak i realizacja.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Wt., 07-08-2012 Gość
    Swietne naprawde !!!
    Odpowiedz Zgłoś