Paryski sklep Louis Vuitton

57 Komentarzy
3 Zdjęcia
Niedziela, 06-08-2006

Paryski sklep Louis Vuitton

Odnowiony i ponownie zaprojektowany salon Louis Vuitton w Paryżu jest największym luksusowym sklepem świata.

Otwarty w 2005 roku na Polach Elizejskich sklep ma 1800 m2 powierzchni. Znajdują się w nim nie działy męskich i kobiecych kolekcji skórzanych akcesoriów, butów, ubrań, biżuterii, przyborów piśmiennych i okularów. Specjalnie na taką okazję zaprojektowano i wystawiono na sprzedaż linię miniaturek przedmiotów skórzanych, bucików, zegarków i biżuterii. W salonie znajduje się nawet księgarnia, gdzie obok tytułów sygnowanych nazwiskiem Vuitton takich jak City Guide czy Carnet de voyage, można znaleźć szeroki wybór pozycji poświęconych podróżom, sztuce oraz szeroko rozumianemu stylowi życia.

Paryski sklep Louis Vuitton

Wnętrze zaprojektował amerykański architekt Eric Carlton, który przestrzeń podzielił na wyjątkowy, wielopoziomowy system, ułatwiający przechodzenie z jednego piętra na drugie. Ogromne wrażenie robi 20-metrowe atrium, złożone z 1900 opadających stalowych płytek, odbijających światło i rzucających niespodziewane cienie.

Ponieważ nie można było zmienić fasady budynku, wpisanego na listę paryskich zabytków, Louis Vuitton zdecydował się pokryć ją siatką ze swoim monogramem, inkrustowaną drewnem, skórą, kryształami oraz porcelaną. Całość tworzy metaliczną skórę.

Do dekoracji wnętrz zatrudniono Petera Marino. Używa on tylko szlachetnych materiałów takich jak drewno, skóra oraz nierdzewna stal. W sklepie nie zabrakło też nowoczesnych, artystycznych instalacji. Oprócz projektów filmowo - dźwiękowych wyświetlanych na specjalnych, ogromnych ekranach i stworzonych specjalnie na otwarcie sklepu, klienci z pewnością nie zapomną przejażdżki windą. Nazwana Utratą zmysłów, została wyłożona materiałami wchłaniającymi wszelkie dźwięki, a także pozbawiona jakiegokolwiek wewnętrznego światła, nawet światełek przy przyciskach.

Oczywiście głównym przeznaczeniem sklepu jest ekspozycja najnowszej kolekcji Louis Vuitton. Można więc tam znaleźć najmodniejsze torebki, okulary, ubrania sygnowane monogramem LV.

www.louisvuitton.com

A tak stylowo został osłonięty budynek poczas odnawiania: Paryski sklep Louis Vuitton

MZ

 • Niedz., 03-12-2006 gość
  chcioalabym odwiedzic ten sklep
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-12-2006 gość

  Dlaczego niestety? Gdyby było tanie straciło by swój urok. Pzdr
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-01-2007 -Esente-
  Mieszkałam ponad rok w Paryżu.
  Bywając na Champs-Elysées,nie odmówiłam sobie przyjemności zajrzenia do sklepu L.Vuitton'a.
  Przyznaję,robi duże wrażenie zarówno od strony ulicy,jak i wewnątrz.
  Ceny,jak ceny...za luxus się płaci...czasem słono. ;-)
  Mnie osobiście przerażały nieco tłumy ludzi...głównie zwiedzających.
  Szczególnie wieczorami,w weekendy -dość komicznie wyglądały dziesiątki osób stojących przed wejściem,czekając cierpliwie aż elegancko ubrany ochroniarz wpuści kolejną grupę.
  Przypominało to trochę kolejki do muzeum,a nie do exluzywnego salonu,gdzie przecież na zakupy mogą pozwolić sobie nieliczni. :P:P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-01-2007 -Esente-
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 20-02-2007 gość
  Jedziemy?:D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2007 justynka
  toebki luisa są booooskie ni wiem gdzie ich szukać?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-03-2007 justynka
  toebki luisa są booooskie ni wiem gdzie ich szukać?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-11-2007 BeLtis
  Bossssko tam!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-01-2008 gość
  Ilona z Paryza (Sobota, 05-08-2006) napisał:  Droga/Drogi MZ ten luksusowy sklep napewno nie zostal otwarty w 2005 roku poniewaz na moje 28 urodziny moj maz kupil mi torebke LV (model alma) a licze sobie juz 33 wiosny wiec w ktorym roku dostalam torebke? Z pozdrowieniami ilonka b z Paryza
  Dostałaś podróbe ;D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 26-01-2008 Karolina od louisa Vuittona
  Hey, Hey fajnie że jest nowy sklepik ja też mam torebeczke od Louisa a mam dopiero 12 lat ale tak interesuje się tą maką wię musiałm sobie kpic pozdrawiam i daje fotke mojej torebezki od LV
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6