Phoebe Philo projektantką roku

2 Komentarze
2 Zdjęcia
Czwartek, 30-12-2010

Phoebe Philo projektantką roku

Phoebe Philo zdobyła prestiżowe wyróżnienie Projektanta Roku przyznawane przez British Fashion Council. Dyrektor kreatywna domu mody Céline stanowisko przejęła dwa lata temu i tyle czasu jej wystarczyło, by wyprowadzić francuską markę na modowy szczyt. Mówi się o niej królowa minimalizmu, jedna z najbardziej znaczących postaci światowej mody, która wywarła silny wpływ na estetykę XXI wieku.

Po skończonej w 1996 roku londyńskiej szkole Central Saint Martins, Philo pracowała ze Stellą McCartney. Kolejny krok i sukces to szefowanie w domu Chloe, z którego projektantka zrobiła bardzo modną markę. Po przerwie na dom i rodzinę, Bernard Arnault powierzył Phoebe Philo Céline, dowodząc po raz kolejny, że ma dar do obsadzania ważnych stanowisk w swojej luksusowej stajni.

Razem z Philo nagrodzone zostały modelka Lara Stone (modelka roku), Alexa Chung (nagroda British Style), Naomi Campbell (z okazji 25 lat w branży) oraz marki Mulberry (tytuł Designer Brand) i Burberry (nagroda za Digital Innovation). Pośmiertnie odznaczono Alexandra McQueena.

Phoebe Philo projektantką roku

Zdjęcie: Forum

AW

 • Czw., 30-12-2010 gość
  boze gdzie ona ma piersi???!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 31-12-2010 gość
  gość (Czwartek, 30-12-2010) napisał:  boze gdzie ona ma piersi???!!!


  W kieszeniach.
  Odpowiedz Zgłoś