Pies z 10-letnią gwarancją. Nowy trend?

53 Komentarze
6 Zdjęć
Sobota, 03-03-2012

Na ciekawą, a zarazem dość kontrowersyjną rzecz natknęliśmy się w sieci. Znaleźliśmy bowiem stronę – serwis Euro Puppy oferujący szczenięta psów ponad 100 ras. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że serwis oferuje 10-letnią gwarancję satysfakcji z zakupionego psa.

Taka gwarancja nie ma na celu zapewnienia m.in. tego, że pies przez cały okres jej obowiązywania będzie zdrowy, bo to zależy od wielu czynników, nie tylko genetycznych, ale także trybu życia i losowych, jednak w przypadku niezadowolenia ze swojego psa, nawet bez poświadczeń weterynaryjnych, kupujący otrzyma 500$ zniżki na kolejnego pieska. „Nowego” lub pełny zwrot kosztów kupujący może otrzymać w przypadku niedołężności lub śmierci psa z powodu wad wrodzonych i chorób genetycznych przed ukończeniem 10. roku życia.

Więcej informacji o psach z gwarancją znajdziecie na stronie www.europuppy.com

Co o tym sądzicie?

AG

 • Śr., 29-02-2012 krakus
  Czytajcie ze zrozumieniem. Nowego zwierzaka dostaje sie po smierci poprzedniego. Ja jestem za bo to zniweluje praktyki polskich hodowli. Kupiłam psa z którym po 3 miesiacach musiałam udać się do weta. Biedna psina pełna wad wrodzonych. Choroba serca choroba kosci ja musze patrzec jak mój kochany piesek się męczy, bo hodowla w tym kraju tak wyglada. Nie liczy sie zwierze tylko kasa.Oburzacie się na gwarancję, a nie oburzacie się na sprzedawców handlujących chorymi zwierzakami.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 gfhgfuty
  Tzeba byś skończoną debilką by popierać takie praktyki i jeszcze tłumacząc to dobrem hodowców, kiedy tysiące zwierząt umiera w schroniskach...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 sara
  Tylko jestem ciekawa ile kosztuje tam ten piesek pewnie kilka tysiecy dolarow...Nie ma nic za darmo
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  gwarancja nie jest glupim pomyslem. glupie są jej zasady. płacąc 3tys za psa np wolnego od dysplazji oczekuje sie psa wolnego od dysplazji stawów, a często sie zdarza, ze tak nie jest i sprzedawca ukrył ten fakt lub podmienił badania. a leczenie pupila jest niesamowicie kosztowne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 MARCIN12131990
  ZALEŻY Z KTÓREJ STRONY NA TO PATRZEĆ MORZE SPRZEDAWCA W TEN SPOSÓB UWIARYGADNIA RASOWE W PEŁNI CZYSTE POCHODZENIE ZWIERZAKA WOLAŁBYM KUPIĆ TAKIEGO Z TĄ ,,GWARANCJĄ'' NIŻ PSA Z GIEŁDY O NIEPEWNEJ PRZESZŁOŚCI GENETYCZNEJ REASUMUJĄC REKLAMA NA MNIE ZADZIAŁAŁA....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 szczeniaczek
  nic diwnego, psy odyfikowane genetycznie lub selektywna hodowla tylko z najsiliejszych osobników
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  Gość (Śr., 29-02-2012) napisał:

  ADOPTUJCIE, nie kupujcie!


  Na adopcję nie dają gwarancji, to jak tak nie chcę...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  Na zdrowie i długość życia czynniki genetyczne mają akurat najmniejszy wpływ. W 70% za zdrowie odpowiedzialna jest dieta, odpowiednia ilość ruchu dla danej rasy, ale także zanieczyszczenie środowiska i inne czynniki - w przeważającej większości zależne od właścicieli psów. Taka gwarancja może spowodować, że nieodpowiedzialny właściciel odpuści sobie zapewnienie prawidłowych warunków psiakowi, bo dostanie zniżkę na nowego gdy ten się „zużyje”
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 ari
  kam (Śr., 29-02-2012) napisał:

  uważam to za wielkie nie porozumienie i bzdurę na już nie długo będzie gwarancja na dzieci i facetów bądź kobiety....


  to akurat byłoby całkiem dobre :) natomiast nie w przypadku zwierzat, które nie potrafia świadomie sterować swoim zachowaniem, tym samym powodowac, ze ktos je polubi, trzeba akceptowac zwierzaka takim jakie jest oraz je dobrze wychowac
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  Niektórzy ludzie niestety też nie potrafią sterować sobą i co z tego wynika? Nic absolutnie - a gwarancję na ich wybryki daje państwo, ot co.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5