Piloxing - tak trenują gwiazdy Hollywoodu

4 Komentarze
8 Zdjęć
Poniedziałek, 01-10-2012

Codzienny trening, wiele godzin na planie, do tego premiery i inne spotkania towarzyskie – gwiazdy Hollywoodu nie próżnują. Przy takim natężeniu zajęć ich smukła sylwetka nie powinna dziwić, ale to jednak duża zasługa ich prywatnych trenerów i intensywnych ćwiczeń. Jedna z trenerek gwiazd, pochodząca ze Szwecji Viveca Jensen, stworzyła nowy rodzaj fitnessu: piloxing, który zdobył serce m.in. Hilary Duff i Ashley Tisdale.

Piloxing jest połączeniem pilatesu, boksu i elementów tańca. Jest sposobem na budowanie kondycji, rzeźbienie sylwetki i spalanie tłuszczu. W ciągu godziny ćwiczeń można spalić nawet 900 kalorii. Jednak to nie wszystko. Piloxing wymaga odpowiedniego stroju, w skład którego wchodzą specjalne rękawice. Te pełnią dwie funkcje - modelują ramiona oraz wspomagają pracę układu krążenia.

Ta interdyscyplinarna forma fitnessu łączy w sobie zabawę i wyzwanie. Zestawienie kilku, wcześniej znanych kobietom ćwiczeń, jako jednej dyscypliny wymaga zaangażowania. Oprócz elementów tańca i baletu, piloxing zawiera typową dla boksu energię i wiążącą się z pilatesem elastyczność. Mimo dużych wymagań stawianych ćwiczącym, jak twierdzi Viveca Jensen, poradzi sobie z nim każda kobieta.

Twórczyni piloxingu Viveca Jensen jest szwedzką tancerką, instruktorką pilatesu, kulturystką, bokserem, a po latach spędzonych w rodzimych szkołach artystycznych przeniosła się do Los Angeles. Za pomocą wymyślonej przez siebie formy fitnessu pragnie w elegancki sposób pokazać, że kobieta jest silna. Trzeba przyznać, że robi to efektownie, a popularność piloxingu w Hollywoodzie tylko służy przeniesieniu go do europejskich klubów fitness.

MM

 • Pn., 01-10-2012 nota
  Też chcę tak cwiczyc .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-10-2012 Gość
  Same ćwiczenia nie wystarczą. Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu.
  Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-10-2012 Gość
  piloxing? to nie jest bardziej taebo?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 04-10-2012 Gość
  Ciągle wszystko przed nami.
  Odpowiedz Zgłoś