Podniebny kryzys NetJets

6 Komentarzy
1 Zdjęcie
Środa, 18-11-2009

Podniebny kryzys NetJets

NetJets Inc., której właścicielem jest Warren Buffett, ogłosiła konieczność dokonania masowych zwolnień.

Z powodu spowolnienia sektora podróży biznesowych i całkowitemu wykorzystywaniu prywatnych odrzutowców, przedsiębiorstwo jest zmuszone do zwolnienia 495 pilotów raz ograniczenia produkcji samolotów. Bloomberg cytuje słowa Davida Sokola, który mówi, że decyzja ta pochodzi z obecnych obserwacji i przewidywalnego popytu na loty.

Wiadomość ta rozeszła się po tym, jak 2 miesiące temu Sokol przejął przedsiębiorstwo i przeniósł firmę do Columbus w stanie Ohio. Aktualnie przedsiębiorstwo ma więcej samolotów niż ich używa. NetJets zatrudnia ponad 3 000 pilotów na całym świecie. Zwolnienia i ograniczenia produkcji ogłoszono we wrześniu, co wiązało się z ograniczeniem zatrudnienia o 350 pracowników nie będących pilotami. Mówi się, że tego typu przedsiębiorstwa nadal mają swoje miejsce w gospodarce, ale na dużo mniejszą skalę niż przewidywano.

ML

 • Śr., 18-11-2009 gość
  NetJets Inc. nie zajmuje sie produkcja samolotow, jedyne, co moga zrobic to opoznic dostawy samolotow juz zamowionych.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 18-11-2009 Zbig
  Skąd wieści że NetJet buduje samoloty? Przecież to firma w której wykupuje się "część samolotu" a faktycznie czas lotu. Coś się pomyliło autorowi.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 18-11-2009 Opuncja
  Dziwne, bo moim zdaniem coraz więcej ludzi wybiera latanie. I jak się dobre biuro podróży wybierze (ja tylko z eSKY.pl latam) to nawet loty rejsowe są bardziej opłacalne niż pociag czy samochód
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-11-2009 Malyna
  Opuncja (Środa, 18-11-2009) napisał:  Dziwne, bo moim zdaniem coraz więcej ludzi wybiera latanie. I jak się dobre biuro podróży wybierze (ja tylko z eSKY.pl latam) to nawet loty rejsowe są bardziej opłacalne niż pociag czy samochód  Ale to USA, u nas jest niby kryzys, a esky.plo ma coraz więcej klientów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-11-2009 gość
  Opuncja (Środa, 18-11-2009) napisał:  Dziwne, bo moim zdaniem coraz więcej ludzi wybiera latanie. I jak się dobre biuro podróży wybierze (ja tylko z eSKY.pl latam) to nawet loty rejsowe są bardziej opłacalne niż pociag czy samochód  No wlasnie , mam pytanie o esky.pl
  Jakie sa tam warunki rezerwacji ?
  jesli chce w ostatniej chwili zrezygnowac z rezerwacji biletu lotniczego.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 07-12-2009 gość
  Oby takie kryzysy jednak sie nie odbiły na nas podrózujacych. Miejmy nadzieje ze jednak nie.
  A ja sama mam własnei zamiar leciec do Egiptu na sylwestra.Jednak hotel i bilet lotniczy rezerwowałam na esky.pl
  Odpowiedz Zgłoś