Podróże ekstremalne: YAP, czyli nurkowanie z mantami

3 Komentarze
9 Zdjęć
Sobota, 17-12-2011

Nie wiadomo o co chodzi? Po pierwsze wyjaśnienia wymagają manty, po drugie Yap. Manta to inaczej diabeł morski, czyli wielka ryba. Żyje w morzach tropikalnych wokół południowej Afryki, od południowej Kalifornii do Peru, od Karoliny Północnej do południowej Brazylii oraz w Zatoce Meksykańskiej. Osiąga długość od 3 do 5 m, a rozpiętość jej płetw to nawet 9 m przy wadze około 2 ton.

Yap jest natomiast bujną, tropikalną wyspą znajdującą na południowym Pacyfiku, otoczoną przez płytką lagunę i prawie 150 kilometrową rafę barierową. Zanim Yap stał się sławnym miejscem nurkowym, znany był wcześniej jako kraj kamiennych pieniędzy. Ogromne dyski kamienne, niektóre mające około 3,5 metra średnicy są używane do dzisiaj w ważnych transakcjach.

Kiedy połączymy te dwie nazwy, otrzymamy wyjątkową przygodę, którą pomoże nam zorganizować biuro podróży Octopus Adventure.

Spotkanie z tymi majestatycznymi zwierzętami jest tam praktycznie gwarantowane i pozostawia na wszystkich niezapomniane wrażenia. Jednak Yap to nie tylko manty. Na południowym końcu wyspy znajdują się fantastyczne jaskinie, które oferują spektakularne nurkowania. Dziewicze rafy wokół wyspy to kolejna atrakcja. Odkryciem ostatnich lat jest jednak makroświat. Znany pionier nurkowania Larry Smith zorganizował w 2004 roku po raz pierwszy na Yap tzw „Critter Hunt”, czyli właśnie poszukiwania wszystkich tych malutkich stworzeń zamieszkujących rafę. Rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania. Także o Yap można powiedzieć, że to królestwo mant, ale z wieloma dodatkowymi atrakcjami.

Cena oferty: $2 590 (około 9 065 zł) + koszty przelotów
Cena zawiera transfery, zakwaterowanie w Holiday Inn ze śniadaniem, zakwaterowanie ze śniadaniem na 10 nocy Yap Pacific Dive Resort, wycieczkę, pakiet 8 dni nurkowych (2 nurkowania w ciągu dnia), ubezpieczenie KL NW Signal Iduna

Więcej informacji:
"Octopus Adventure"  Incentive and Travel
ul. Magnolii 27/2
05-509 Piaseczno
tel +48 22 855 51 38
fax +48 56 475 48 23
e-mail: biuro@inneWAKACJE.pl

AWP

 • Sob., 17-12-2011 Gość
  chcę :) chcę :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 19-12-2011 Gość
  ja też chcę. Wpisuję na listę do Mikołaja.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 27-12-2011 Gość
  gorąco polecam ,niezapomniane wrażenia podwodne, a i nad wodą jest super..,choć drogi kiepskie gorsze od naszych
  Odpowiedz Zgłoś