Podróże marzeń: Monako

7 Komentarzy
23 Zdjęcia
Wtorek, 23-10-2012

Księstwo Monako korzysta przede wszystkim ze swojej renomy i doskonałej lokalizacji pod względem geograficznym.

Klimat jest tu sprzyjający o każdej porze roku: zimy są łagodne, a lata ciepłe, ale nie upalne. Położone między Alpami Południowymi a Morzem Śródziemnym, otoczone kilkoma uroczymi francuskimi wioskami (m.in. La Turbie, Roquebrune-Cap-Martin, Cap d'Ail et Beausoleil) przyciąga turystów, którzy lubią się dobrze bawić i wypocząć w luksusach.

Historia Monako sięga starożytności. Wtedy wchodziło w skład cesarstwa rzymskiego. Od ok. 1297 roku państwem włada rodzina Grimaldich. Konstytucja pochodzi z 1911 roku. Od 6 kwietnia 2005 księciem Monako jest Albert II, który zastąpił na tronie ojca Rainiera III.

Oprócz pięknego położenia i bogatej historii drugie po Watykanie, najmniejsze niezależne państwo świata, ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Czas spędzać można odwiedzając liczne muzea, galerie sztuki, podziwiając budynki czy pomniki.

Monako słynie także z luksusowych, 5-gwiazdkowych hoteli oraz ponad 170  wyśmienitych restauracji, gdzie gotują najlepsi kucharze świata. W takim dostojnym towarzystwie nie może też zabraknąć ekskluzywnych sklepów najlepszych marek i projektantów. Monako upodobali sobie m.in. Louis Vuitton, Chanel, Christian Dior, Lanvin, Yves Saint Laurent, Cartier, Chopard, Bulgari, Van Cleef Arpels, Piaget. Będąc tu koniecznie trzeba odwiedzić Monte Carlo, znane z pięknych plaż oraz kasyn.

Przykładowa cena pobytu w hotelu Hermitage od 1,1 tys. zł (za noc w listopadzie)

Przykładowa cena biletu lotniczego Warszawa-Nicea: od ok. 700 zł (październik)

EM

 • Wt., 23-10-2012 Pucki
  Bajkowa kraina., zreszta historia władców tez przykładem na scenariusz .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 23-10-2012 uroki
  Doskonałosc nie do ogarniecia.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-10-2012 byłam widziałam
  Najlepsze jest to, że rodowici mieszkańcy Monako nie mają obowiązku płacenia podatków.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 25-10-2012 Gość
  gorąco polecam, wyprawa do Monako była jedną z moich ostatnich przed serią ogromnych problemów w życiu, dlatego zawsze kojarzyć mi się będzie z uroczym, w istocie bajkowym miejscem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-11-2012 gosc
  Wspaniale miejsce do mieszkania!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-11-2012 grace
  Swiat prawdziwego luksusu , nie udawany .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 27-01-2013 Koza
  Nie rozumiem ochow i achow o Monaco... Raj dla tych, ktorzy chcą pozostać w Europie i uniknąć płacenia wysokich podatków w swoich krajach. Natomiast miasto jak miasto. Mało zieleni i potworny zaduch latem. Jedynie jachty w porcie naprawdę warte oglądania. Poza tym wieczorne "pokazy" aut przed kasynem przyciągają stado gapiów. Monaco przyciąga dziś nowobogackich i tych , którzy ludza się, ze zobaczą jakiegoś celebryte. W dodatku wiecej tam dzis chyba Rosjan niż monakijczykow. I to Rosjan, którzy jeżdżą po świecie aby się pokazywać i grać panów. Koszmar. A kasyna nie przypominają wcale tych z filmów. Zero klasy, pełno Azjatów i Rosjan - żadenszal ciał. Kiedy w sobotni wieczór wyszłam tam w wieczorowej sukni to czułam się jak wariat - byłam jedyna elegancko ubrana klientka.... Czar prysl... Nasz pierwszy pobyt w Monaco miał trwać 5 dni a po 3 mieliśmy dość i pojechaliśmy do Cap Ferrat. Wiecej luksusu i klasy...
  Odpowiedz Zgłoś