Podróże: strefa wolna od dzieci

51 Komentarzy
5 Zdjęć
Niedziela, 17-02-2013

Koniec z dziecięcymi wrzaskami i płaczem na pokładzie samolotu, kopaniem w fotel albo głośnym marudzeniem. Osoby, które cenią sobie podróż w komfortowych i spokojnych warunkach, będą mogły teraz skorzystać z oferty azjatyckich linii, które w swoich samolotach wydzieliły strefy, gdzie dzieci nie mają wstępu.

Air Asia X, należące do malezyjskich linii lotniczych, taką możliwość wprowadza od lutego. Tzw. "quiet zone" będzie obowiązywała pomiędzy 7 a 14 rzędem. Dla pasażerów zaaranżowana zostanie atmosfera relaksu m.in. dzięki zastosowaniu specjalnego miękkiego oświetlenia. W takiej strefie nie będą mogły podróżować dzieci do 12 roku życia.

Aby zarezerwować miejsce w ''quiet zone'' trzeba dopłacić do biletu od 11 do 35 dolarów w zależności od klasy. Strefa wolna od dzieci obowiązywać będzie podczas lotów do Chin, Tajwanu, Japonii, Korei, Australii i Nepalu.

Dodatkowa odległość dzieląca wybrane siedzenia od tych gdzie podróżują maluchy może i nie zniweluje hałasów, ale za to wyeliminuje takie incydenty jak np. kopanie w siedzenie.

Air Asia X nie są pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził takie ograniczenia. W ubiegłym roku Malaysia Airlines zakazały podróżowania z dziećmi na górnych pokładach samolotów A380 latających między Londynem i Kuala Lumpur (Pisalismy o tym TUTAJ).

EM

Podróże: strefa wolna od dzieci

Podróże z dziećmi. Azjatycka linia lotnicza wprowadza na pokładzie samolotów strefę wolną od dzieci1

 • Podróże: strefa wolna od dzieci
 • Podróże: strefa wolna od dzieci
 • Podróże: strefa wolna od dzieci
 • Podróże: strefa wolna od dzieci
 • Podróże: strefa wolna od dzieci
 • Pt., 08-02-2013 Gość
  Gość (Pt., 08-02-2013) napisał:

  Takie rozwiązania są skutkiem tego, że rodzice nie potrafią zapanować nad swoimi dziećmi, są bezkrytyczni wobec swoich pociech. Ludzie zapłacili za podróż i mają prawo odbyć ją spokojnie i bez atracji typu wrzaski i kopanie w fotel tudzież cios w głowę samochodzikiem. Bezstresowe wychowanie i mamy takie efekty, że dzieci stały się niemile widziane. Kiedyś ludzie mieli wobec siebie więcej szacunki i takie rozwiązania nie były potrzebna.  To prawda.Dużą winę ponoszą rodzice. Leciałam kiedyś na wakacje do Egiptu, przez 3,5 h. dziecko darło się jak poparzone "chcę do mamy". Dziecko siedziało z dziadkami, mama kilka rzędów dalej z drugą z jej siostrą bliźniaczką. Ani razu nie przeszła się do dziadków sprawdzić, czy nie da się coś zrobić. Zresztą przez cały pobyt tak było, dziadkowie z tą rozwydrzoną, rodzice z tą grzeczną.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 matka dwojki doroslych dzieci
  Jestem za - i to nie tylko w samolotach, ale rowniez w hotelach, restauracjach, itp. Rezerwujac pobyt w hotelu "bez dzieci" mam gwarancje spokoju - bez wrzaskow, biegania, rykow, itp. Jezeli ktos tego chce, powinien miec mozliwosc. Tak samo w restauracji - McDonald to co innego, niz nastrojowy wieczor we dwoje w restauracji, niekoniecznie z rozwrzeszczanymi bachorami przy stoliku obok. To musi byc jednak jasne przy rezerwowaniu - i przed wejsciem do lokalu - aby uniknac niemilych sytuacji odmowienia obslugi czy wyproszenia z lokalu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 Jak
  do 12 roku życia nie będą mogły podróżować a co z resztą? Jak leciałam do Egiptu to przede mną siedział jakiś dzieciak ze 13-14 lat? i kładł na mnie swój fotel, a leciałam jakimiś liniami ichnimi i miejsca na nogi nie było a ten fotel napierał i nie miałam co zrobić:/ a sprytni ku**a rodzice zamówili sobie bilety dość daleko od dzieciaków i w dodatku śmiali mnie upominać, że jej synkowi jest niewygodnie:/ Skończyło się na bluzgach i, żeby w końcu zamknęła mordę! w drodze powrotnej siedziałam przy drzwiach ewakuacyjnych, więc miałam duuużo miejsca na nogi:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 Gość
  Gość (Pt., 08-02-2013) napisał:

  jola (Pt., 08-02-2013) napisał:

  głupia babo bo pewnie nie znosisz dzieci i ich nie masz

  a kazdy musi kochac wszystkie bachory? ja nie cierpie. urodzilas sobie, to je wychowuj.


  Zgadzam się w 100%
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 dojrzałakobieta1234
  Jestem za, odchowałam dzieci i teraz chcę spokoju i ciszy !!!!! dzięci mnie męczą.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 szkdjh
  jola (Pt., 08-02-2013) napisał:

  głupia babo bo pewnie nie znosisz dzieci i ich nie masz
  o jaka mamuśka kulturalna, nie lubię i nie chcę mieć dzieci, to nie twój biznes i aż boję się pomyśleć jakich bachorów naprodukowałaś
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 Gość
  idealne :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 Gość
  khorba (Pt., 08-02-2013) napisał:

  z bachorow potem wyrastaja popierdolone ludki na dwoch nogach  Tak sie sklada ze kazdy z nas byl kiedys bachorem, kurwa straszne!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-02-2013 sedryk
  A ja nie rozumiem tej dopłaty za święty spokój. Niech więcej płaci ten co przeszkadza!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-02-2013 Gość
  Bardzo dobry pomysł, szkoda, że w Polsce faktycznie nie ma na to szans
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5