Polacy nie chcą luksusowych lodów

33 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 09-07-2013

Na luksus wydajemy coraz więcej, ale chętniej inwestujemy rzeczy trwalsze niż jedzenie. Amerykańska marka Häagen-Dazs oferujące luksusowe lody nie radzi sobie na polskim rynku i z trzech lodziarni została już tylko jedna - na Nowym Świecie w Warszawie.

Sieć Häagen-Dazs miała rozwijać się w największych polskich miastach. Z ambitnych planów na razie nic jednak nie wyszło - poinformował ostatnio "Puls Biznesu". Gałki lodów, kosztujące do 9 zł, okazały się dla polskich klientów zbyt drogie. Na dodatek, w przeciwieństwie do np. torebek od projektantów, nie podnoszą prestiżu.

Sieć przegrała z tańszymi lodziarniami, mającymi w menu także kawy i ciastka. - Zawężona oferta i zaporowa cena nie zdały egzaminu. Dlatego też wiele sieci lodziarni ma poszerzone menu o kawy, ciastka, ciasta, szejki itp. - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Krzysztof Kaliciński, dyrektor generalny LS travel foodservice - właściciel lokali Empik Cafe, So!Coffee i Furore Ice Cream.

Przeszkodą w prowadzeniu luksusowych lodziarni w Polsce może być też fakt, że nad Wisłą jada się mniej lodów niż w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Co więcej, mimo że sprzedaż lodów w Polsce rośnie, chętniej od gałek kupujemy lody familijne.

MM

Polacy nie chcą luksusowych lodów

Sieć Häagen-Dazs nie radzi sobie na polskim rynku

 • Polacy nie chcą luksusowych lodów
 • Polacy nie chcą luksusowych lodów
 • Polacy nie chcą luksusowych lodów
 • Polacy nie chcą luksusowych lodów
 • Pt., 02-08-2013 Nika
  Nic dziwnego, że nie dają sobie rady u nas. Po prostu w Polsce są lepsze i tańsze lody. A Amerykanie raczej nie są dobrą reklamą - są otyli od jedzenia właśnie takich frykasów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-08-2013 Bogactwo!
  Gość (Wt., 09-07-2013) napisał:

  Ja uwielbiam ich lody na patyku z macademia nuts. Jadam conajmniej jeden w tygodniu:))) Sa bardzo smaczne :)

  Biedaku, jeden dziennie, to bym jeszcze zrozumiał, ale jeden na tydzień, to wstyd nawet pisać.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-08-2013 Gość
  Ciasteczkowe najlepsze, ale sorbety równie dobre:-) Jem prawie codziennie
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4