Polskie platformy aukcyjne odpowiedzialne za handel podróbkami?

43 Komentarze
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 14-07-2008

Polskie platformy aukcyjne odpowiedzialne za handel podróbkami? Koncern LVMH wygrał we Francji proces przeciwko eBay, a tamtejszy sąd uznał, że platforma aukcyjna odpowiada za handel podróbkami. Popularny eBay ma zapłacić 40 000 000 euro odszkodowania, a w USA czeka go kolejny proces, tym razem wytoczony przez markę Tiffany&Co. To bardzo ważny początek, który swoją kontynuację może mieć również w Polsce. Podobne pozwy producenci markowych artykułów mogą wnieść przeciwko Allegro.

Rzecznik polskiego serwisu aukcyjnego przyznaje, że miesięcznie napływa do nich około 500 zgłoszeń o handlu podróbkami. Argumenty w stylu „pracownicy platformy nie są w stanie skontrolować wszystkich produktów pojawiających się na stronie” nie działają i serwis aukcyjny będzie traktowany nie tylko jako miejsce przechowywania danych o transakcjach, ale jako podmiot świadczący usługi sprzedającym i kupującym i ponoszący całą związaną z tym odpowiedzialność.

Szybko rozwijający się e-handel sprzyja rozwojowi handlu nielegalnego i winę za to ponoszą w dużej mierze serwisy typu eBay i Allegro. Problem jest poważny, a walka z podróbkami żmudna i trudna. Specjaliści twierdzą jednak, że francuski proces to przełomowy krok, który doprowadzi do tego, że kupując torebkę ze słynnym logo LV, będziemy mieć pewność, że to prawdziwa torebka Louis Vuitton.

AW

 • Pn., 14-07-2008 maxx
  gość (Poniedziałek, 14-07-2008) napisał:  Podrabiane są torebki, które łatwo podrobić. LV to tandeta, więc nie powinien sie dziwić, że tyle fałszywek jest w obiegu.  Dokładnie, takie bazarkowe badziewie jak LV powinno być sprzedawane tylko na bazarku, w życiu bym takiego g*wna nie nosiła, choćby mi dali za darmo i zapłacili. Szajsowi mówię nie!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 Niffer
  Mam takie pytanko: jak wyglada sprawa z torebkami w lumpeksach? Kumpela kupila brązowa LV (srednia i mała) za 20 zeta (raczka uszkodzona). Ostatnio widziałam troebke DKNY za 16. Bo jesli juz kupowac podrobki to za 10 czy dwie i wiedziec, że to podróba a nie chwalic sie, ze to byla okaza 100 za LV:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 Dziennikarz

  Cóż widaż, że nie czytasz prasy biznesowej. Tam nie raz zamieszczano informacje dlaczego w Polsce w takim tempie buduje się rynek dóbr luksusowych. Upraszczając dla Twoich potrzeb -są dwa powody takiego stanu rzeczy. Po pierwsze: przedstawciele największych marek poszukują powierzchni handlowej przy ulicach handlowych. W Polsce, z racji uwarunkowań historycznych oraz klimatycznych, nie ma ich zbyt dużo. Po drugie budowanie rynku w Polsce następuje od podstaw czyli od tańszych linii. Wynika to z naturalnego wzrostu zamożności i siły nabywczej społeczeństwa. To trudniejsze niz np. otwarcie w Moskwie czy Kijowie butiku z brylantami np. Choparda cz zegarkami Patek-Philip. Jednak w zamian za ten trud nie nastąpi tu sytuacja podobna do tej, która zdarzyła sie w Moskwie. Zamknięto tam się kilka luksusowych sklepów (zbankrutowały) po aresztowaniu Chodorkowskiego czy ucieczce Abramowicza A co do LV - znowu wykazujesz braki w informacjach. Butiki otwarty zostanie w obiekcie Wolf przy Brackiej w Warszawie. Inwestorem jest krakowska rodzina Likusów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 gość
  Jestem absolutnie ZA! Już mam dość tych tandentnych podrób na allegro, szczególnie LV i I am not a plastic bag :/ Kto to w ogóle kupuję?! Nie szkoda ciężko zarobionych złotówek na to?...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 LidiaS
  A niech kupuja :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 gość
  i tak powinno być !!..tylko oszukują ludzi na tych aukcjach :/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 gość
  uff. . . I nareszcie ktoś zajął się tą sprawą! !
  WIELKIE STOP PODRÓBKĄ! ! ! Powinni nanieś również grzywny w małych bazarowych butikach! Gdzie jest pełno podrób! !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 gość
  no! nareszcie! chcialam kupic perfumy Chanel na allegro,bo sa tansze niz w perfumeriach,ale zrezygnowalam ze wzgledu na brak pewnosci co do oryginalnosci produktu..jeszcze jest dla mnie szansa! :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 gość
  bardzo dobrze,jak masz pieniadze to kup oryginal a nie dowartosciowujesz sie tandetna podroba a co idzie a tym drogie panie KOMPLEKSY !!!! tak to sie nazywa,wiec jak nie masz kasy to lepiej nie miej rowniez podrob:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-07-2008 gość
  ubrania i dodatki powinno sie kupowac ze wzgledu na ich wyglad a nie metke.niestety duzo kobiet interesuja tylko metki i duze napisy z logiem firmy.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5