Pomagam Podatkiem

0 Komentarzy
5 Zdjęć
Środa, 20-04-2011

Pomagam Podatkiem

Coraz mniej czasu zostało na rozliczenie podatku. Wszystkim, którzy właśnie zabierają się za PIT, przypominamy o przekazaniu 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Nic nas to nie kosztuje, a może okazać się wielką pomocą dla chorych, niepełnosprawnych, ubogich i potrzebujących.

„Przekazanie 1% podatku jest łatwe i nic nie kosztuje, a pozwala mieć swój wkład w dobroczynność. Podatnicy przekazujący 1% podatku dla organizacji pozarządowych pomagają ubogim, niejednokrotnie też ratują komuś życie.” - podkreśla Janina Ochojska, Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

1% można przekazać również na pomoc zwierzętom, albo wesprzeć organizacje działające na rzecz ochrony środowiska. Lista potrzebujących jest bardzo długa. Im więcej osób przekaże swój 1%, tym większa szansa na poprawę losu potrzebujących. 

Podatnikom poszukującym pomocnych rozwiązań w wypełnianiu zawiłych niekiedy formularzy polecamy stronę Pomagam Podatkiem, która w łatwy i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak przekazać swój 1%. Darmowy program uporządkuje niejasności, a opis Organizacji, które przystąpiły do Kampanii, pozwoli wybrać potrzebujących, którym szczególnie chcemy pomóc i obszary, na których wspieraniu nam zależy.

Koalicja na rzecz 1% podatku powstała z inicjatywy Fundacji Anioły Filantropii, działającej na rzecz innych organizacji pozarządowych. Partnerem Kampanii Pomagam Podatkiem jest Grupa o2 oraz portal podatki.biz. W akcję Pomagam Podatkiem aktywnie zaangażowali się między innymi Anja Rubik, duet projektantów Paprocki & Brzozowski, Ewa Minge, Natalia Lesz i Pola Pospieszalska. 

http://www.pomagampodatkiem.pl/

Pomagam Podatkiem

Pomagam Podatkiem

Pomagam Podatkiem

Pomagam Podatkiem

AW