Poszetka w roli głównej

6 Komentarzy
11 Zdjęć
Środa, 21-03-2012

Propozycje dla odważnych mężczyzn, lubiących modowe eksperymenty i indywidualizm. Wielki powrót typowo męskich akcesoriów, takich jak muchy, krawaty, fuluary oraz poszetki. To już nie tylko dodatki, które kojarzą się z oficjalnymi, nudnymi spotkaniami albo obligatoryjnymi imprezami rodzinnymi. Mogą ciekawie odmienić pozornie nudny strój.

Istny renesans przeżywa poszetka, niesłusznie mylona z butonierką. Butonierka to miejsce w klapie marynarki przeznaczone na wpięcie kwiatka lub innej ozdoby. Poszetka natomiast jest chustką umieszczoną w kieszonce marynarki (brustasza). Podobnie jak naszyjnik czy kolczyki u kobiet, można dzięki niej w bardzo prosty sposób wyróżnić się z tłumu i jedna marynarkę nosić na kilka sposobów.

Poszetka nie jest dodatkiem dla każdego mężczyzny. Wymaga odpowiedniej świadomości dotyczące swojego wizerunku i odwagi. Innymi słowy, do noszenia takiego dodatku trzeba po prostu dojrzeć.

Jak nosić poszetkę?

Jeśli nie chcemy popełnić modowe faux pas, zakładają krawat lub muchę, wybierzmy poszetkę innego koloru i materiału. Chustka ma być dopełnieniem i współgrać z pozostałymi elementami ubioru. Wskazane jest też, żeby była w innym odcieniu niż marynarka. Kiedy np. ta ostatnia jest wełniana, dobrze założyć poszetkę jedwabną lub lnianą. Oczywiście obowiązuje standardowy dress code: okazje formalne wymagają bardziej bezpiecznych i neutralnych dodatków. Dla początkujących 'poszetkowiczów', wciąż szukających swojego stylu, polecamy zakup białej chustki, która sprawdzi się w większości przypadków.

Do kupienia na: http://www.poszetka.com

EM

 • Śr., 21-03-2012 pseudonim
  artykuł sponsorowany. dziekuję, pa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-03-2012 necrohronos
  To jest LuxLux. Tu masz same reklamy pod postacią artykułów. Akurat poszetka.com wyróżnia się tu tym że jest to mały sklep internetowy a nie jakiś "luksusowy butik" F&F czy H&M, oraz tym że przy okazji swojej reklamy przekazują tu jakąś wiedzę, a nie tylko "patrzcie jaka mamy kolekcję w tym kwartale".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-03-2012 maciek
  oprocz tego ze mały sklep, to ręcznie szyje, tylko limitowane serie

  zreszta jest to ich największy atut
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-03-2012 Gość
  jak nie reklama,to "obiektywne" posty pracowników odpowiedniego sklepu :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-03-2012 do pseudonim
  haters gona hate :)

  w nic nie uwierzy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-03-2012 Gość
  ja nie reklamuje ja po prostu męzowi kupuję poszetki krawaty - zestawy włoskie na Brackiej 5 Karolina
  Odpowiedz Zgłoś