Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie

21 Komentarzy
5 Zdjęć
Czwartek, 31-01-2013

Jedzenie śniadań oprócz tego, że zdrowe i ważne, stało się także modne. Poranne posiłki w weekendy przeciągają się często do godzin popołudniowych.

Coraz częściej na śniadanie wpada się do znajomych i wspólnie się je przygotowuje. Kiedy czasu brak, najlepiej skorzystać z propozycji knajpek i barów, które robią z oferty śniadaniowej jeden ze swoich głównych atutów.

Wybór jest spory: od jajecznicy, kanapek, po musli, sałatki, omlety, bajgle, ekologiczne koktajle, naleśniki, parówki, kończąc na otwartych bufetach i posiłkach z różnych stron świata (francuskie, angielskie, orientalne).

Wybraliśmy 5 warszawskich lokali, do których warto wpaść na śniadanie.

Delikatesy. Esencja

Restauracja (pisalismy o niej TUTAJ) i bar przy Teatrze Rozmaitości. Lubują się tu w regionalnych produktach i lokalnych dostawcach. W weekendy śniadania serwują w formie bufetu. Zjecie m.in. chałkę z powidłami, suszone owoce i orzechy,  jajka w koszulkach, owsiankę, ekologiczne sery i wędliny, soki ze świeżych owoców albo parówki.

Petit Apetit

Miejsce dla rannych ptaszków. Śniadanie we francuskim bistro ( http://www.luxlux.pl/artykul/tu-warto-bywac-petit-appetit-23531) zjecie już od 6.30. Pieczywo wypiekane jest na miejscu, więc polecamy szczególnie wszelkie bagietki, kanapki i słodkości. Jeśli nie pędzicie akuratdo pracy warto też usiąść na kawę i zamówić np. naleśniki, jajecznicę albo omlety.

Leniviec

Będąc tu koniecznie trzeba spróbować aromatycznej kawy. A zamawiając śniadanie możecie mieć pewność, że głodni nie wyjdziecie. Do wyboru są różne opcje: angielskie, polskie, amerykańskie, francuskie czy indonezyjskie albo weekendowe bufety (ostatnio tematyczne, m.in. węgierskie i włoskie).

Bułkę przez Bibułkę

Miejscówka dla mieszkańców Mokotowa i okolic. Jest prosto, domowo, świeżo i smacznie. Podają tu jedne z lepszych bajgli i kanapek w stolicy. Jeśli macie ochotę na coś innego, sprawdzą się także owocowe musli albo finezyjnie podane jajka na miękko.

Fawory

Coś dla miłośników zdrowej żywności oraz kuchni zrównoważonej. Żoliborskie Fawory zaspokoją najbardziej wymagające podniebienia kreatywnymi pomysłami na śniadanie, oryginalnymi kompozycjami i zaskoczą nowymi smakami (np. pasztet z pestek dyni, jajka z orzechami, brownie z awokado).

Zdjęcia: Delikatesy. Esencja, Petit Apetit, Leniviec, Bułkę przez Bibułkę, Fawory

EM

Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie

Gdzie w Warszawie zjeść śniadanie. Bułkę przez Bibułkę

  • Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie
  • Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie
  • Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie
  • Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie
  • Przewodnik warszawski: gdzie w stolicy zjeść śniadanie
1 2 3