Przewodnik warszawski: restauracje molekularne

0 Komentarzy
Niedziela, 22-09-2013

Kuchnia molekularna podzieliła świat gastronomii. Jedni uważają ją za ważniejsze odkrycie kulinarne, inni nie widzą w niej nic specjalnego i dyskredytują za zbytnią ekstrawagancję. Krytycy tego trendu uważają, że potrawy przygotowywane według jej zasad za bardzo odbiegają od tradycyjnego gotowania oraz mają niewiele wspólnego z prawdziwym jedzeniem. Przecież kawior o smaku białej czekolady nie występuje w naturze, trzeba go dopiero stworzyć za pomocą procesów chemicznych i fizycznych.

Mimo całej swojej magicznej otoczki, molekularne menu opiera się jednak na naturalnych produktach. Potrawy i kompozycje smakowe są wypadkową kunsztu kucharza i jego artystycznej wizji. I chociaż 2013 rok wieścił zmierzch kuchni molekularnej, restauracje ją serwujące wciąż przyciągają ciekawski klientów.

Oto miejsca, gdzie w Warszawie można spróbować molekularnych przysmaków.

Amber Room

Amber Room

Amber Room. Siedziba restauracji to historyczny Pałac Sobańskich, będący także siedzibą Polskiej Rady Biznesu. Na początku wstęp mieli tutaj tylko członkowie Rady. Specjalnością Amber Room jest rodzima kuchnia wzbogacona o molekularne akcenty.

Restaurację docenili eksperci z Michelin, rekomendując ją w przewodniku. Oprócz dań a la carte, dostępne jest także 7 daniowe menu degustacyjne.

  • Wt., 24-09-2013 Gość
    Atelier Amaro otrzymało tytuł Rising Star Michelin w zeszłym roku. W tym roku restauracja otrzymała pierwszą gwiazdkę w rankingu restauracji a to zupełnie co innego. Brak rzetelnej informacji ze strony redakcji.
    Odpowiedz Zgłoś