Randki internetowe dla kulinarnie wybrednych

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 03-09-2013

Czym się interesujesz, czy planujesz powiększenie rodziny, jak opisałbyś swoje podejście do innych - zwykle takie pytania zadają sobie użytkownicy serwisów randkowych. Ludzie, którzy dbają o to, co jedzą, kierują się innymi kryteriami - sugeruje "New York Daily News". Jak podaje redakcja, funkcjonuje już co najmniej kilka portali randkowych, które kojarzą ze sobą ludzi o podobnych preferencjach żywieniowych.

Jednym ze starszych serwisów jest powstały w 1999 roku VeggieDate.org , skupiający wegetarian oraz osoby prowadzące zdrowy tryb życia i kładący nacisk na spożywanie żywności ekologicznej. Bez względu na to, jak dziwnie to brzmi, serwis pozwala poznać ludzi o podobnych poglądach. Inaczej wygląda to w grupie serwisów randkowych dla miłośników kawy, czekolady czy ostrej kuchni.

Takim tokiem rozumowania kieruje się Passions Network, właściciel serwisów skupiających m.in. piwoszy , miłośników dobrego wina czy nieustannie przebywających na jakiejś diecie . Kawosze mogą skorzystać z CoffeePassions.com , miłośnicy pikantnych dań z HotSaucePassions.com, a czekolady z ChocolateLoversPassions.com. Wydawca zdaje się uznał, że nie można kochać kawy, czekolady i wina jednocześnie. W inną stronę poszedł twórca portalu dla bezglutenowców.

Serwis GlutenfreeSingles.com powstał dla osób przebywających na diecie bezglutenowej. Portal uruchomiony został w ubiegłym miesiącu. Od tej pory zyskał już trzy tysiące użytkowników. Jakie osoby przyciąga? Jak czytamy na łamach "New York Daily News", zainteresowali się nim szczególnie ci, którzy pragną stworzyć związek, w którym osoby na diecie bezglutenowej nie będą czuły się ciężarem dla drugiej połówki. Niewykluczone, że za oceanem serwis przyjmie się lepiej niż mogłoby się wydawać. Tam z celiakią żyje już 1 proc. populacji USA.

Jednym z młodszych serwisów jest także SamePlate.com , który służy poszukiwaniu drugiej połówki o takich samych preferencjach żywieniowych. Z portalu korzystać więc mogą osoby na diecie Atkinsa, paleo czy jakiejkolwiek innej. To ma ułatwić im znalezienie partnera, który nie będzie wymagać gotowania dla niego innego obiadu czy odwiedzania innej restauracji.

Właściciele serwisów sugerują, że ciężko dzielić życie z kimś, z kim nie można podzielić się posiłkiem. Nie brakuje jednak krytyków takiego podejścia. Alergie pokarmowe i przyzwyczajenia nie powinny być jedyną rzeczą, która łączy dwoje ludzi. Kierując się takimi drobiazgami, odbiera się sobie szansę na poznanie kogoś wyjątkowego.

Jest oczywiście też drugi punkt widzenia, odnoszący się raczej do wegan, dla których weganizm to nie tylko dieta, ale przede wszystkim określony styl życia. Nasuwa się tu jednak proste pytanie: czy nie stać już nas na kompromisy?

Czytaj też: Randki on-line bardziej dochodowe niż porno?

MM

Randki internetowe dla kulinarnie wybrednych

Serwis GlutenfreeSingles.com powstał dla osób przebywających na diecie bezglutenowej

  • Randki internetowe dla kulinarnie wybrednych
  • Randki internetowe dla kulinarnie wybrednych
  • Randki internetowe dla kulinarnie wybrednych
  • Randki internetowe dla kulinarnie wybrednych