Retuszowanie zdjęć regulowane prawem?

39 Komentarzy
2 Zdjęcia
Niedziela, 08-11-2009

Retuszowanie zdjęć regulowane prawem?

We Francji trwa debata nad retuszowaniem zdjęć, która coraz głośniejszym echem odbija się na całym świecie. Francuzi uznali, że mocno modyfikowane fotografie pojawiające się w kolorowych magazynach coraz częściej zakrawają o absurd.

Prawodawcy poważnie zaczęli zastanawiać się nad wprowadzeniem obowiązku informowania czytelnika, że zdjęcie jest poprawiane. Taka notatka miałaby „zdobić” zdjęcie i oddzielać fotograficzną iluzję i fikcję od uchwyconej realności. Pomysł głośno skrytykował jeden z najbardziej znanych fotografów mody i reżyser muzycznych teledysków Jean-Baptiste Mondino.

Mondino wyraźnie zaznacza, że retuszowanie od zawsze towarzyszyło fotografii i nie ma w nim nic złego. Na długo przed erą photoshopa fotograficy stosowali tricki, które modyfikowały obraz. Fotograf podkreśla, że retusz służy fotografii, kwestia tego kto i jak się nim posługuje.

Retuszowanie zdjęć regulowane prawem?

AW

 • Pn., 09-11-2009 gość
  jaki model ? słuchajcie napalone 13, nie wiecie jak działa ten biznes ? to się nie odzywajcie, dla mnie to źródło dochodu, z tego moge utrzymac zarówno siebie jak i pomoc swojej rodziniei uwierz mi że jesli byłaby potrzeba zdobycia pieniędzy dla moich bliskich żeby nie cierpieli to owszem, wplatałbym się w anoreksje, a Ty powiedz mi co Ty sobą reprezentujesz? noo co ? o to chodzi że g*wno, jestes nikim, założe sie ze nawet Fashion TV nie masz w domu. także dziewczynko idz na bazar obkup się i LANSUJ
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  na chmilenej gdzie Cię wszyscy na około wysmieją i uważam ze tak samo masz w swoim życiu. wyżywasz się pisząc takie głupoty bo życie dało Ci w kość i zapewne nie chcesz dopuścić aby stało się to ponownie. i wyopbrax sobie że mnie też dało i wiem co to znaczy mieć problemy w rodzinie i w=yobraź sobie jeszcze to że dzięki temu iż dosdtałem się do modelingu, coś w życiu osiągnąłem, nie ciągnę pieniedzy od matki, jestem niezalęzny finansowo a TY co soba reprezentujesz ? nic, ciągniesz hajs od starych albo i to nie, takze prosze Cię zebys milczała okej ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  Heh jedno wiem na pewno.. Najlepsi modele/ki są znane za granicą - wy nie jesteście(bo byście tu nie siedzieli)i w porównaniu do nich to macie grosze.. A co do ubioru prawda jest taka, że większość co ma hajs nie umie się ubrać,bo nie mają gustu i własnego stylu..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  gość (Poniedziałek, 09-11-2009) napisał:  Heh jedno wiem na pewno.. Najlepsi modele/ki są znane za granicą - wy nie jesteście(bo byście tu nie siedzieli)i w porównaniu do nich to macie grosze.. A co do ubioru prawda jest taka, że większość co ma hajs nie umie się ubrać,bo nie mają gustu i własnego stylu..


  Całkowicie się pod tym podpisuję! Teraz żeby się modnie i dobrze ubrać nie trzeba mieć góry kasy, każdego przeciętniaka na to stać, tylko nie każdy ma wyczucie stylu i nie wiem co i jak ze sobą łączyć.

  Koelgo widzę że ten cały modeling poprzewaracał ci w głowie i nie zamierzam więcej wypowiadać się w tym temacie. Dziękuję za uwagę.;p
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  gość (Poniedziałek, 09-11-2009) napisał:  gość (Poniedziałek, 09-11-2009) napisał:
  Heh jedno wiem na pewno.. Najlepsi modele/ki są znane za granicą - wy nie jesteście(bo byście tu nie siedzieli)i w porównaniu do nich to macie grosze.. A co do ubioru prawda jest taka, że większość co ma hajs nie umie się ubrać,bo nie mają gustu i własnego stylu..
  Całkowicie się pod tym podpisuję! Teraz żeby się modnie i dobrze ubrać nie trzeba mieć góry kasy, każdego przeciętniaka na to stać, tylko nie każdy ma wyczucie stylu i nie wiem co i jak ze sobą łączyć.Koelgo widzę że ten cały modeling poprzewaracał ci w głowie i nie zamierzam więcej wypowiadać się w tym temacie. Dziękuję za uwagę.;p


  kolezanko mnie nie interesuję Twoje zdanie, a chwalić sie nie będę tym co osiągnąłem bo w polsce jedyną dobrą kariere swiatową to zrobiła Anija Rubik, nikt poza tym. także dziekowac tez nie musisz bo nie masz za co... :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  a ja w 100% podpisze się pod tym co mówi ten koleś, bo ma racje, anoreksja - bez tego nie osiągniesz nic w świecie mody jeśli jego dziewczyna jest chuda a nie ma anoreksji to tez jest róznica tu tylko zwróce uwagę, tak ma 100% racji i życze Ci powodzenia a tymi idiotkami się nie przejmuj bo chyba same nie wiedzą co plota.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  NO SWIETNIE ZAGŁODZONE CZY GDZIES ZNOWU SA OBOZY PRZECIEZ JE SIE POWINNO LECZYC I ZAMYKAC WCISKAJAC ZARCIE NA SIŁE TU Z PSYCHIKA JEST BARDZO ZLE I TYCH KTORZY SIE GLODZA I TYCH KTORZY IM KAZA TO ROBIC LEKARZE SIE KOCHANI WAM WSZYSTKIM KŁANIAJA ROZUMU IZDROWIA WAM ZYCZE WIECEJ BO I TO ITO SIE WAM PRZYDA W TYCH PRZYPADKACH
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  do dyskusji z "modelem" (Poniedziałek, 09-11-2009) napisał:  gość (Poniedziałek, 09-11-2009) napisał:
  Wiec się nie denerwujcie na tego "modela" od siedmiu boleści. Wszyscy normalni ludzie kazali by go zamknąć w klatce albo lepiej! w pokoiku bez klamek wyłożonym poduszkami. Lub conajmniej wysłać na leczenie na psychiatrię. Czego Wy się wszyscy spodziewacie po modelu?!! Chłopak mówi o piciu i ćpaniu.,.. hmm... bo zna to z własnego doświadczenia! tak ten biznes się robi! Dla mnie nie prezentuje żadnego poziomu, nie jest osobą godną tego by o niej rozmawiać czy pisać. Pieprzony narcyz!!! Z pełną świadomością życzą mu żeby jak najszybciej przekonał się co to znaczy anoreksja tak naprawdę! Głupia i pusta imitacja lub karykatura człowieka - tak go tylko można nazwać.  po pierwsze życząc komuś, żeby jak najszybciej przekonał się czym jest anoreksja pokazaujesz jaką płytką osobą w myśleniu jesteś..po drugie pisząc o człowieku, że jest karykaturą człowieka, że powinna sie go zamknąc w pomieszczeniu bez klamek pokazujesz, ze są osoby które pisza nie używając szarych komórek ... Wypisując takie bzdury pokazujesz tylko, że tak naprawdę leczenie przydałaoby się Tobie... W Twojej wypowiedzi jest tyle zazdrości... Być moze jesteś otyła...być moze wszysy mający problem do ludzi szczupłych to ludzie przy kości! i odwrotnie..głupie jest takie pisanie.. a jeszcze głupsze jest wypisywanie na forum..że, siostra zmarła na anoreksje...to zabrzmiało jak powód do dumy, że się to przeżyło i że można się na tem temat wypowiedzieć!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-11-2009 gość
  gość (Niedziela, 08-11-2009) napisał:  gość (Niedziela, 08-11-2009) napisał:
  moim zdaniem Ralph Lauren nigdy nie miał takiej okladki/plakatu/ reklamy, takiej kobiety, tak chudej, dla mnie jest to zwykle wyszczuplenie na potrzebę zobaczenia tego co fotograf robi ze zdjęciem, ono jest wyretuszowane na anoreksję tak samo jak ta modelka która jest na zdjęciu pod komentarzem jakiejś idiotki, porzeciez to widac, nie ma tak chudych osób, moja dziewczyna ma anoreksje, jest modelka, ja jestem modelem tez jestem szczupły ale żadna z modelek którą znam nie wygląda jak te prezentowane tutaj :)
  Nie rozumiem dlaczego nazywasz mnie idiotką. Przeczytałeś Ty chociaż elementarz??? To jak poznałeś literki to poczytaj o anoreksji. Nie masz argumentów, potrafisz jedynie wyzwać kogoś. Anoreksja to straszna i wyniszczająca CHOROBA. Jeżeli Twoja dziewczyna cierpi na anoreksje to ja ratuj a nie chwal się jej chorobą.


  Piszesz o anoreksji jakbyś była ekspertem. NIE JEST MOŻLIWE RATOWANIE kogoś, rozumiesz????!!!! Nie spychaj odpowiedzialności na jednostkę gdyż próba ratowania kogoś kończy się dla jednostki CAŁKOWITYM WYNISZCZENIEM JEDNOSTKI!!!! To jest wyzwanie dla służby zdrowia=specjalistów. W Polsce tego nie mam - bo służba zdrowia ucieka od jakiejkolwiek odpowiedzialności i przenosi ją na rodzinę/osoby bliskie anorektykowi. Te osoby nie są w stanie pomóc. Anoreksja to koszmar, który zabija ofiarę i wszystko wokł niej.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 10-11-2009 gość
  gość (Niedziela, 08-11-2009) napisał:  Moje córeczki dostały od cioci laleczki "winx". I obie chciały wyglądać jak te lalki!!!!!!!! Powiedziałam im,że takie kobiety nie istnieją. Jak mam im to udowodnić, kiedy przyjda do mnie z reklamówka Ralph Lauren. Fotografia mody i modelek staje się patologiczna. Jak maja sobie z tym radzić młode bezkrytyczne dziewczynki? Zostać anorektyczkami?
  całkowicie sie zgadzam. takie wpajanie przez media konkretnego (za chudego) nierealnego wzoru sylwetki miesza dziewczynom w głowach a potem konczy sie to anoreksja i w efekcie smiercia. a czy ta dziewczyna na 2 zdjeciu jest wog ładna? nie wydaje mi sie. wyglada makabrycznie i aseksualnie.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4