Ślubny hit: wesele inspirowane Wielkim Gatsbym

3 Komentarze
15 Zdjęć
Środa, 05-12-2012

Wesela w stylu vintage są popularne od co najmniej kilku lat. Jednak coraz częściej inspiracją jest konkretnie powieść „Wielki Gatsby” Francisa Scotta Fitzgeralda osadzona w latach 20-tych ubiegłego wieku w Ameryce. Przewiduje się, że trend zdominuje wesela organizowane w 2013 roku (ma to związek z długo oczekiwaną, przesunietą przez Warner Bros, premierą kolejnej ekranizacji) Można spodziewać się więc wytwornej elegancji, wesel w ogrodach i pałacach, a w modzie ślubnej - stylu rodem z lat 20-tych.

Lata 20-te były latami przepychu i blichtru. Dużą wagę przywiązywano do dodatków. Na salonach gościły naszyjniki z pereł, strusie pióra, broszki i boa z piór. Nie inaczej jest na weselach inspirowanych Wielkim Gatsbym. Pan młody zamiast pod krawatem – pod muszką, a panna młody zamiast w welonie – z piękną tiarą. Ale stroje to nie wszystko. Równie ważne jest starannie dobrane miejsce.

Wesele inspirowane Wielkim Gatsbym najlepiej urządzić w zabytkowej, okazałej posiadłości, z wnętrzem urządzonym w stylu art deco lub w sporym, zielonym ogrodzie. Dominować powinny białe kwiaty, złoto, delikatny róż. Warto zadbać także o świece, bogactwo ornamentów, ozdobne zaproszenia i winietki, fontannę szampana oraz słodki bufet. W odpowiedni nastrój może wprowadzać gra zespołu jazzowego.

Aby ułatwić sobie organizację takiego wesela, najlepiej dać sobie na to kilka miesięcy. Samo dobranie kapeli, menu czy strojów to jedno, przygotowanie wybranego miejsca do wesela to drugie. Poniżej kilkanaście inspiracji, które będą pomocne w organizacji przyjęcia w stylu Gatsby'ego. Z pewnością nie zaszkodzi też obejrzeć film będący ekranizacją powieści. Na ekrany polskich kin wejdzie on 4 stycznia 2013 roku.

MM