Śniadania w restauracji Polskie Jadło Klasyka Polska

27 Komentarzy
2 Zdjęcia
Środa, 01-04-2009

Śniadania w restauracji Polskie Jadło Klasyka Polska

O ile na obiad można się w stolicy umówić prawie wszędzie, o tyle śniadanie to trudniejszy temat. Od 15 marca śniadania oferuje restauracja Polskie Jadło Klasyka Polska.

W godzinach 9 – 12 podawane są tu śniadania w pięciu wariantach. Kuchnię typowo polską reprezentują dwa zestawy śniadaniowe: krakowski i wiejski. W zestawie krakowskim znajdziemy jajka na miękko, kiełbasę krakowską, twarożek ze szczypiorkiem oraz miód i trzy rodzaje konfitur. Wśród pieczywa serwowanego do tego zestawu są krakowskie precle. Pożywne śniadanie wiejskie to - prócz jajecznicy na bekonie - również wiejska szynka, pasztet i twaróg, podawane ze świeżym wiejskim chlebem. Do zestawu dodawany jest także miód i konfitury.

W słodkim zestawie kontynentalnym znajdziemy miękkie croissanty lub chrupiące tosty serwowane ze świeżym masłem, a także trzy rodzaje konfitur i miód. Smakoszy śniadań angielskich z całą pewnością zadowolą jajka sadzone na bekonie, fasola oraz świeże pieczywo, z którego szef kuchni szczególnie poleca grahamkę z ciemnej mąki lub pszenną kajzerkę. Ten, kto woli jajka gotowane zdecyduje się zapewne na zestaw wiedeński, w którym – prócz jajek po wiedeńsku – znajdzie się także szynka konserwowa, twarożek ze szczypiorkiem oraz miód i konfitura.

Wszystkie śniadania serwowane są z kawą, herbatą lub kakao. Do wyboru są też soki: pomarańczowy, grejpfrutowy lub z czarnej porzeczki.

Cena zestawu: około 20 zł

Restauracja Polskie Jadło Klasyka Polska znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 30, tuż przy Rondzie de Gaulle’a. Czynna jest w godzinach 09.00-24.00.

http://www.polskiejadlo.com.pl/klasykapolska/index.html

Śniadania w restauracji Polskie Jadło Klasyka Polska

MWW

 • Śr., 01-04-2009 gość
  To raczej karczma a nie lux restauracja.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-04-2009 gość
  czy Wy tam kiedyś byliście? ja odwiedzam regularnie krakowskie restauracje Polskie Jadło i zawsze jestem pod wielkim wrażeniem, więc sadzę, że warszawska nie odbiega od tej normy. Drogi motłochu, nie byłeś nie komentuj! bo doceniasz tylko g... pozłacane a nie coś naprawdę wartościowego.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-04-2009 gość
  Za zacieklosc w obronie tej budy powinni ci dodac 5zl rocznie do twojej pensji. Albo wymienic to na obligatoryjne sniadanie 1 w tygodniu. Kumasz ze to nie lux tylko bazar?


  gość (Środa, 01-04-2009) napisał:  czy Wy tam kiedyś byliście? ja odwiedzam regularnie krakowskie restauracje Polskie Jadło i zawsze jestem pod wielkim wrażeniem, więc sadzę, że warszawska nie odbiega od tej normy. Drogi motłochu, nie byłeś nie komentuj! bo doceniasz tylko g... pozłacane a nie coś naprawdę wartościowego.

  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 gość
  a mi sie btakie cos bardzo podoba!!
  Praktycznie sniadanie [cena] dostepne dla kazdego nie tylko dla "elity"...
  Wystrój jak wystrój, wcale nie jest zly. ale chyba nie po to idziemy do restauracji, a po to zeby cos dobego zjeść

  to chyba żyjemy w dwóch różnych krajach. 2o zł za jeden posiłek w ciągu dnia to cena na kazda kieszeń ? to sobie to śniadanko przemnóż przez 30 dni w miesiącu i dodaj jeszcze obiadki i kolacje. Dalej uwazasz że to na kieszeń przecietnego Polaka ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 Chris
  Ciekawe co ty jadasz i gdzie "drogi internetowy komentatorze". Żal czytać takich komentarzy. Nie wysilaj się i nie marnuj swojego czasu takimi komentarzami!!!.
  gość (Środa, 01-04-2009) napisał:  Żarło dla biedoty. Wstyd to tu pokazywać.

  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 gość
  w sopocie dawno to juz jest
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 gość
  Wole dobra kanapke na sniadanie przygotowana przez siebie niz padlinowe jedzenie w Polskie Jadlo. TO NIE JEST MATERIAL NA PORTAL LUXLUX ale do GAZETKI BAZAROWEJ.


  [cytat komentarz="4625120"]
  a mi sie btakie cos bardzo podoba!!Praktycznie sniadanie [cena] dostepne dla kazdego nie tylko dla "elity"...Wystrój jak wystrój, wcale nie jest zly. ale chyba nie po to idziemy do restauracji, a po to zeby cos dobego zjeśćto chyba żyjemy w dwóch różnych krajach. 2o zł za jeden posiłek w ciągu dnia to cena na kazda kieszeń ? to sobie to śniadanko przemnóż przez 30 dni w miesiącu i dodaj jeszcze obiadki i kolacje. Dalej uwazasz że to na kieszeń przecietnego Polaka ?
  [/cytat]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 gość
  20zl codziennie to jest BARDZO duzo pieniedzy dla BARDZO wielu osob w tym kraju. A 20zl za badziewie z Jadla to NIE DO PRZYJECIA!

  2o zł za jeden posiłek w ciągu dnia to cena na kazda kieszeń ? to sobie to śniadanko przemnóż przez 30 dni w miesiącu i dodaj jeszcze obiadki i kolacje. Dalej uwazasz że to na kieszeń przecietnego Polaka ?
  [/cytat]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 gość
  mleczne bary są teh best:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-04-2009 gość
  gość (Środa, 01-04-2009) napisał:  lipny wystroj

  co TY mozesz powiedziec na temat wystroju ptasi mozdzku ! wazne ze jest czysto podane i smaczne jedzonko !
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3