Speed dating - pomysł na sylwestrowego partnera

7 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 29-11-2012

Mówi się o tym, że mężczyźni są wzrokowcami. Jest to jeden z bardziej niesprawiedliwych stereotypów. Wygląd ma znaczenie, ale w ocenie ważny jest on także wśród kobiet dobierających sobie partnera. Najważniejsze i tak jest pierwsze wrażenie, a by ocenić drugiego człowieka pod kątem szans na powodzenie związku z nim, wystarczy podobno kilka minut. Z takiego założenia wychodzą m.in. amatorzy speed dating'u.

Jak to zwykle bywa, speed dating do Polski dotarł ze Stanów Zjednoczonych. Tam działa on od 14 lat, w Polsce popularny jest od kilku. Jego zasady są banalne. Na sali spotyka się kilkanaście (lub więcej) osób, z czego połowę stanowią kobiety, połowę mężczyźni. Wszyscy otrzymują kartki z imionami i numerami osób płci przeciwnej. Kobiety siadają przy stolikach, co kilka minut dosiada się do nich inny mężczyzna, na trwającą średnio sześć minut konwersację.

Jeśli ktoś przypadł uczestnikowi zabawy do gustu, zaznacza to na kartce. Gdy w oko wpadły sobie nawzajem dwie osoby, organizatorzy szybkiej randki przekazują im odpowiednie namiary. Wtedy zabawa trwa dalej, już po speed dating'u. Czy to działa? Jak pokazał sondaż wśród uczestników speed dating'u w Poznaniu, szanse na nawiązanie dłuższej znajomości są jak najbardziej realne. Od marca 2011 roku w spotkaniach wzięły udział 1232 osoby. Aż 330 z nich dobrało się w pary, a 256 związało się na krótki czas.

Speed dating organizowany jest w m.in. w Krakowie , Poznaniu, Warszawie  oraz Wrocławiu. Nawet jeśli spotkanie nie zakończy się znalezieniem partnera, jest ono szansą na świetną zabawę, pokonanie nieśmiałości i oderwanie się od komputera. Szybkie randki odbywają się zwykle kilka razy w miesiącu, planowane są także na grudzień – akurat, by znaleźć partnera na sylwestra.

MM

 • Czw., 29-11-2012 dexter
  Byłem na takim spotkaniu co prawda nie poznałem nikogo dla mnie ale dobra zabawa była ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 29-11-2012 Ludwik
  Super jest tylko trochę czasu się traci na sali bo z każą przez 6min. oj...!!!! Ludwik
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 29-11-2012 www.wagina.blo.pl
  po co komu się wiązać kiedy można po prostu wejść do internetowego burdelu:D www.wagina.blo.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 29-11-2012 mexii59
  mysle, ze forma dobrej zabawy.....kiedy w Szczecinie....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 29-11-2012 Sarmata
  a kiedy w Lisich Jamach?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 16-12-2012 Zakochany
  Ogólnie to zajebista zabawa, mi się zajebiście podoba i trzeba wspierać takie inicjatywy :)
  Ja nawet miałem fart i poznałem swoją dziewczynę na wedate.pl, gdyby ktoś był w stolicy to polecam. Warto też wejść na speeddatewarszawa.pl i poczytać na czym to wszystko polega.
  Życzę dobrej zabawy i efektów takich jak ja mam :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 14-01-2013 wedate.pl
  Mi też się zajebiście podoba :) Speed Dating jest rewelacyjny :)
  Odpowiedz Zgłoś