Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”- podziel się 1%

0 Komentarzy
1 Zdjęcie
Czwartek, 31-03-2011

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”- podziel się 1%

Dzięki niezwykłej grupie terapeutów pracujących z osobami niepełnosprawnymi w 2005 roku powstało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością „Potrafię Więcej”, które obejmuje opieką ponad czterdziestoosobową grupę dzieci z różnorakimi zaburzeniami. Wśród nich znajdują się dzieci słabo widzące i niewidome z wrodzonymi wadami układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym oraz upośledzeniem umysłowym.

W 2009 roku stowarzyszenie rozszerzyło działalność, która obejmuje wszelką pomoc zarówno indywidualną jak i grupową. Przede wszystkim udało się zorganizować zajęcia wychowania przedszkolnego i wczesnego wspomagania rozwoju dla najmłodszych dzieci, które pod bacznym okiem terapeutów mogą korzystać z niezwykle cennej rehabilitacji. Powstały dodatkowe zajęcia popołudniowe w świetlicy terapeutycznej „Spotkajmy się”, które organizują czas wolny dzieci i pozwalają rodzicom na chwilę oddechu.  Niezwykle ważne są także konsultacje specjalistyczne, w ramach których można skorzystać z porad pedagogów specjalnych, psychologów oraz fizjoterapeuty. Najważniejsze jest oczywiście wsparcie indywidualne zarówno dzieci jak i rodziców. 

W tym roku, rozliczając się z podatku, pamiętajmy, że jeden procent możemy przeznaczyć na szczytny cel, który przecież tak wiele nie kosztuje, a może pomóc najbardziej potrzebującym.
Więcej na temat tej i innych fundacji znajdą Państwo na stronie

http://www.pomagampodatkiem.pl

Na stronie polecamy także intuicyjny, łatwy w obsłudze program, dzięki któremu bez trudu obliczą Państwo należny podatek i przekażą 1% na rzecz jednej z fundacji.

MB