Super domy: Tropikalny dom na obrzeżach Kuala Lumpur, Malezja

6 Komentarzy
8 Zdjęć
Wtorek, 16-07-2013

Pamiętacie Tarzana? Jeśli ktoś marzy o życiu w dżungli, z pewnością zainteresuje go Deck House – dom zbudowany w Janda Baik – lesie tropikalnym położonym tuż za granicami Kuala Lumpur – stolicy Malezji.

Ten zachwycający modernistycznym minimalizmem budynek jest doskonale wkomponowany w otaczającą go, bujną przyrodę. Zbudowana na ostro opadającym wzgórzu willa ma przeszklone ściany opierające się na metalowej konstrukcji i ogromny taras zapraszający do kontemplacji otaczającej przyrody.

Chociaż w architekturze malezyjskiej często widać wpływy kultury islamskiej, Choo Gim Wah Architect odpowiedzialni za ten projekt konsekwentnie urządzili wnętrze domu bardzo ascetycznie, pozwalając światłu i pejzażowi grać główną rolę również wewnątrz pomieszczeń. Któż z nas nie chciałby chociaż przez chwilę zamieszkać w takim miejscu?

MB

 • Wt., 16-07-2013 Gość
  Zjawiskowy!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 17-07-2013 Gość
  widze zlew, ale gdzie jest plyta kuchenna?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 17-07-2013 Jam
  Kto tam te szyby będzie mył ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-07-2013 RichieRich
  Jam (Śr., 17-07-2013) napisał:

  Kto tam te szyby będzie mył ?

  Sprzataczka z Polski. :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 31-07-2013 Gość
  wyjątkowy dom! aż chciałoby się taki przenieść tutaj. zresztą nie mam co narzekać bo nasz jest także przepiękny.dobrze, że w końcu udało się załatwić wszystko z tym kredytem hipotecznym w getinie bo bez tego dom odszedłby w zapomnienie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-09-2013 Gość
  Piękne widoki, ale za mało intymności jak dla mnie. Szklana pułapka :)))
  Odpowiedz Zgłoś